Про розвиток громад за три години

Share

Волонтерський освітній проект «Три години для країни» добре відомий за межами Нової Країни. Адже з червня 2014 року було проведено більш ніж 50 тренінгів, майстер-класів, воркшопів на різноманітну тематику – від особистісного зростання до розвитку громад, більше 800 учасників відвідали ці заходи. У квітні цього року всі бажаючі могли познайомитись з особистим досвідом людей, які змогли змінити життя навколо себе на краще завдяки особистій ініціативі та наполегливій праці.

20 квітня в медіацентрі ГП Нова Країна активісти зустрілися з Андрієм Сауком, який поділився особистим досвідом створення та діяльності ОСББ «В. Симоненка 2 А» у Броварах. «Всі люди бажають одного – жити краще, – вважає Андрій, – тому намагання зрозуміти одне одного та домовитися про спільнодію завжди дає добрі результати. Та саме головне, що для створення будь-чого, чи ОСББ, чи соціального проекту, треба лише дві передумови: чітко уявляти мету та спікуватися з тими, хто знаходиться поруч, і не просто спілкуватися, а шукати «точки дотику».

Цю ж думку 23 квітня доносила до слухачів член правління благодійного фонду «Розвиток та благоустрій Тамара Сухенко. Тамара – одна з організаторів руху громади села Бобриця Києво-Святошинського району Київської області.

Три години для країни, Нова Країна, тренінг

Активісти Бобриці розпочали свою роботу з вироблення візії (привабливого бачення) свого села та розробки стратегії розвитку, залучивши до роботи не лише небайдужих громадян, а й представників сільської влади. Співпраця дозволила збільшили сільський бюджет в 3 рази, запровадити роздільний збір сміття, провести декілька соціальних подій, зібрати 90 000 грн для переселення в новий будинок родини воїна АТО, встановити 10 камер відео-спостереження. У цього невеличкого села є й своя місцева газета, сайт, група у фейсбуці. На початку мало хто вірив, що в купки активістів щось вийде, але сьогодні все більше й більше мешканців села змінюють своє ставлення та активно долучаються до спільної роботи. Люди переконується, що вони можуть самостійно змінювати своє життя і робити його таким, яким завжди хотіли бачити.

Три години для країни, Нова Країна, тренінг

Обидви спікери пообіцяли надавати безкоштовні консультації тим, хто буде мати бажання створювати ОСББ, чи розвивати місцеві громади заради змін на краще, а ГП Нова Країна буде сприяти розвитку громадянського суспільства шляхом навчання активістів та поширення кращих зразків практичного досвіду.

Три години для країни, Нова Країна, тренінг

P.S. З квітня 2015 року почав працювати офіс ГП НК, в приміщенні якого є постійне місце для проведення освітніх заходів в рамках проекту «Три години дляк країни». Чекаємо на вас!

Share

Висловіть свою думку

*

Google+