Волонтерський освітній проект «Три години для країни» добре відомий за межами Нової Країни. Адже з червня 2014 року було проведено більш ніж 50 тренінгів, майстер-класів, воркшопів на різноманітну тематику – від особистісного зростання до розвитку громад, більше 800 учасників відвідали ці заходи. У квітні цього року всі бажаючі могли познайомитись з особистим досвідом людей, які змогли змінити життя навколо себе на краще завдяки особистій ініціативі та наполегливій праці.
20 квітня в медіацентрі ГП Нова Країна активісти зустрілися з Андрієм Сауком, який поділився особистим досвідом створення та діяльності ОСББ «В. Симоненка 2 А» у Броварах. «Всі люди бажають одного – жити краще, – вважає Андрій, – тому намагання зрозуміти одне одного та домовитися про спільнодію завжди дає добрі результати. Та саме головне, що для створення будь-чого, чи ОСББ, чи соціального проекту, треба лише дві передумови: чітко уявляти мету та спікуватися з тими, хто знаходиться поруч, і не просто спілкуватися, а шукати «точки дотику».
Цю ж думку 23 квітня доносила до слухачів член правління благодійного фонду «Розвиток та благоустрій Тамара Сухенко. Тамара – одна з організаторів руху громади села Бобриця Києво-Святошинського району Київської області.
Активісти Бобриці розпочали свою роботу з вироблення візії (привабливого бачення) свого села та розробки стратегії розвитку, залучивши до роботи не лише небайдужих громадян, а й представників сільської влади. Співпраця дозволила збільшили сільський бюджет в 3 рази, запровадити роздільний збір сміття, провести декілька соціальних подій, зібрати 90 000 грн для переселення в новий будинок родини воїна АТО, встановити 10 камер відео-спостереження. У цього невеличкого села є й своя місцева газета, сайт, група у фейсбуці. На початку мало хто вірив, що в купки активістів щось вийде, але сьогодні все більше й більше мешканців села змінюють своє ставлення та активно долучаються до спільної роботи. Люди переконується, що вони можуть самостійно змінювати своє життя і робити його таким, яким завжди хотіли бачити.
Обидви спікери пообіцяли надавати безкоштовні консультації тим, хто буде мати бажання створювати ОСББ, чи розвивати місцеві громади заради змін на краще, а ГП Нова Країна буде сприяти розвитку громадянського суспільства шляхом навчання активістів та поширення кращих зразків практичного досвіду.
P.S. З квітня 2015 року почав працювати офіс ГП НК, в приміщенні якого є постійне місце для проведення освітніх заходів в рамках проекту «Три години дляк країни». Чекаємо на вас!
Висловіть свою думку