Презентація ініціативи “Реформи Мають Бути Справжніми” за участі лідерів ГП НК

Share

17 березня громадське об’єднання «Реформи Мають Бути Справжніми» провело першу прес-конференцію, аби заявити про своє бачення та плани. Серед лідерів ініціативи – співзасновники Громадянської Платформи Нова Країна Валерій Пекар та Андрій Длігач.

Валерій Пекар, Андрій Длігач, прес-конференція, реформи

9 березня група із 33 відомих політиків, урядовців та громадських діячів опублікувала маніфест, що висвітлював бачення України 2019. Це стало результатом тривалого процесу спілкування, спрямованого на вироблення спільної візії та перевірку взаємної довіри. А майданчиком для єднання молодих рушіїв змін стала Громадянська Платформа Нова Країна.

“Чотири слова: стратегія, відповідальність, чесність та консенсус. Відійти від точкових змін, сформувати команду на принципах прозорості та чесності, взяти на себе відповідальність за реалізацію стратегії, приймати рішення шляхом консенсусу, а не компромісу. Це дії, за рахунок яких ми реалізуємо Візію-2019”, — наголосив під час прес-конференції співзасновник Нової Країни Андрій Длігач.

В українській політиці будь-які обговорення шляхів виходу з кризи починаються з персоналій, і ніхто не каже про план дій і тим більше про бачення, що має бути в результаті цих дій. Тому група молодих політиків, урядовців та активістів вирішила зробити навпаки: спочатку запропонувати бачення майбутнього країни, яке об’єднає людей. Команда, що сформувалась під час роботи над цим баченням, сьогодні взяла на себе відповідальність за його втілення: “Ми вже це реалізуємо, кожен на своєму місці, і разом ми це зробимо краще і швидше” — зазначила народний депутат Вікторія Пташник.

На думку членів ініціативи “Реформи мають бути справжніми”, найкращим шляхом виходу з політичної кризи стане формування професійного уряду. Молоді лідери готові взяти на себе відповідальність і запропонувати свій склад. Кожен з 33 має досвід і спеціальні компетенції, і вони планують розширяти команду, шукаючи на основі взаємної довіри компетентних людей зі схожими цінностями.

За словами Андрія Длігача: “Наступний крок — команда уряду та програма дій”.

Андрій Длігач на прес-конференції РМБС

“Реформи мають бути справжніми” (РМБС) — це не політична партія, а громадське об’єднання, тому членами спільноти є також політики з різних фракцій. Це нестандартне об’єднання утворилось з очевидної причини: існуючі механізми не спрацьовують.

Ініціатива РМБС формувалася під час довгих стратегічних сесій, на основі особистої довіри та спільності цінностей, а основні рішення приймалися консенсусом. Майже щотижня молоді лідери збирались в медіа-центрі Нової Країни, розробляли спільне бачення і прагнули довести самим собі та іншим, що це можливо — стояти один за одного в умовах протидії старої системи.

Відмінність ініціативи “Реформи мають бути справжніми” у тому, що вона не має лідера – команда об’єдналася не навколо яскравої політичної особистості, а навколо бачення майбутнього. З одного боку, це нові люди в українській політиці і державному управління, з іншого — вони вже мають досвід роботи у системі, і це також їх відрізняє.

Відкрито заявляти про свої цінності та бачення, а потім триматися заявленого — це ознака нової української політики та єдина можлива основа для довіри. Цінності, які запустили Революцію Гідності, мають нарешті втілитися у життя.

Приєднатися до маніфесту можна тут: http://goo.gl/forms/ceJBLz2PO0.

Що більше людей поділятиме бачення, то швидше воно втілиться в життя.

Повний відеозапис прес-конференції:

Share
Google+