Революція громадянської освіти з платформою ВУМ-online

Share

1 жовтня в Українському кризовому медіа центрі була презентована платформа ВУМ-online. Це перший в Україні дистанційний майданчик громадянської освіти, який відкриває доступ кожному українцю до сучасних знань та громадських компетенцій. ВУМ-online є спільним проектом освітнього руху Відкритий Університет Майдану та ІТ-компанії «Roll’n’Code». До створення курсів також долучились Києво-Могилянська школа журналістики, проект «StopFake», Київська школа економіки, Києво-Могилянська бізнес-школа та благодійний фонд «Пацієнти України».

Презентація ВУМ-онлайн

На початку прес-брифингу координатор ВУМ та ВУМ-online Остап Стасів поділився історією виникнення Відкритого Університету Майдану і передумовами створення дистанційної платформи: «Переважна більшість людей в Україні, на жаль, не володіє англійською. Як результат – вони не можуть доступитися до того різномаїття знань від кращих умів світу, яке сьогодні є в Інтернеті. Щоб це виправити і дати українцям доступ до унікальних матеріалів, ми і створили ВУМ-online».

Михайло Крикунов на відкритті ВУМ-онлайн

Михайло Крикунов, декан Київської бізнес-школи та автор одного з дистанційних курсів, акцентував увагу на необхідності навчання громади: «Ми маємо озброїти людей знаннями, щоб сформувати активне суспільство, здатне проявити себе і змінити світ».

Антон Савченко на відкритті ВУМ-онлайн

Технічним партнером ВУМ-online стала запорізька ІТ-компанія «Roll’n’Code». Керівник підрозділу IT-розробок Антон Савченко підкреслив важливість соціально-орієнтованих і некомерційних проектів: «Саморозвиток і самоосвіта – одні з найголовніших факторів успіху. Тому відкрита дистанційна платформа – той проект, який варто підтримувати». Він також наголосив, що «Roll’n’Code» планує продовжити співпрацю з ВУМ: розробити мобільний додаток і створити англійську версію платформи.

Президент БФ «Пацієнти України» Дмитро Шерембей, який також став автором курсу «Креативний активізм», поділився своїми очікуваннями від проекту: «Знання мають бути доступними для тих, кому вони необхідні. Ця дистанційна платформа має значно пришвидшити розвиток молодих людей, їх професійних і громадських компетенцій».

ВУМ-онлайн презентація

А наприкінці прес-конференції учасників чекав сюрприз – яскраве відео про те, як просто і зручно користуватись платформою ВУМ-online.

Протягом жовтня стартують перші дистанційні курси ВУМ-online: «Управлінські рішення на базі фінансів» Михайла Колісника, «Стратегічне мислення» Михайла Крикунова, «Креативний активізм» Дмитра Шерембея, «Моя впливова історія: цінність, досвід, взаємодія» Лариси Хоманс, «Конституція України – абетка громадянина» Олександра Москалюка.

 «Сьогодні через освіту ми формуємо нову свідомість українського суспільства. Майдан цей процес запустив, тепер залишилось його розвинути і закріпити» – зазначив Остап Стасів.

Офіційний сайт платформи – http://online.vum.org.ua/

D3S_2819-860x645

Повне відео прес-конференції:

Просто і зрозуміло: відео про те, як користуватись ВУМ-online:

Share

Коментарі
  1. Як можна написати статтю про ОНЛАЙН-платформу і не дати посилання на неї? О_о

Висловіть свою думку

*

Google+