Школа мрії, або як зустріли День знань перші учні КМДШ

Share

1 вересня у Києві відбулось урочисте відкриття Креативної Міжнародної Дитячої Школи повного дня. Близько 90 дітлахів цього року матимуть можливість навчатись, реалізовувати себе і бути щасливими, адже саме такою є головна ідея засновників школи. Надзвичайний проект, націлений на формування революційно нового освітнього процесу в Україні, зародився в групі «Освіта та наука» Громадянської Платформи Нова Країна.

IMG_1044

«Хочеться, щоб наші діти жили в успішній країні щасливих людей» Наталія Лімонова, співзасновник КМДШ

Перший раз в перший клас

Цього року 1 вересня видалось на рідкість теплим і сонячним. Особливо це відчули ті, хто прийшов у нову, яскраву та сучасно обладнану школу для дітей покоління Z. Ці малюки – основа майбутнього Нової Країни. Саме тому життєво необхідно створити умови для їх всебічного розвитку, щоб кожна дитина спробувала себе в різних сферах – в якості Винахідника або Підприємця, Дослідника або Митця, Вчителя або Детектива… І завдяки цим перевтіленням  знайшла своє справжнє покликання.

IMG_1183

КМДШ розкрила двері для учнів 6 вікових категорій – з 1 по 5 клас та підготовчої групи. А вже наступного року буде відкрито набір у старші класи – з 6 по 9. Навчання під керівництвом кращих вчителів і вихователів проходитиме у 10 напрямках українською та англійською мовами. У кожного класу свої інтерактивні кімнати, і навіть деталі інтер’єру в цій унікальній школі стимулюють до пізнання та розвитку.

IMG2030

«Наша заповітна мрія – щоб ідучи додому діти відчували себе щасливими і з радістю повертались до школи кожного дня» – зазначила Наталія Лімонова, координатор групи «Освіта та наука» ГП Нова Країна, одна зі співзасновників КМДШ.

Церемонія відкриття

Останні приготування завершено і от майбутні учні разом зі схвильованими батьками збираються на урочисту лінійку…аж раптом починаються сюрпризи!

IMG2044

Мильні пузирі, танцювальний флешмоб, фото-кабіна та діджей – справжній веселий пікнік замість стандартного дзвоника! Тим, хто прибув на свято раніше за всіх, випала честь підняти прапор школи поруч із державним прапором. А найкращим моментом стало спільне загадування бажань і запуск повітряних кульок: «Нехай кожна дитина в Україні матиме можливість навчатись в такій школі». Мрії мають здійснюватись!

IMG2062

В цей урочистий день майбутні генії встигли познайомитись з викладачами та однокласниками, взяти участь в цікавому квесті, а також спробувати корисне морозиво, приготоване за допомогою рідкого азоту.

IMG2034

Батьки ділились враженнями, насолоджуючись пікніком в кольорових м’яких кріслах на зеленому газоні: «Таке відчуття легкості та щастя, ніби сьогодні останній дзвоник і всі випробування залишились позаду» – сказала мама одного з першокласників.

Як все починалось

«Півтора роки тому, коли Нова Країна тільки зароджувалась, ми, як волонтери, визначали сферу діяльності, в якій хочемо змінити рідну країну. – розказує Наталія Лімонова. – Тоді КМДШ вже існувала у вигляді школи вихідного дня. На створення цього проекту нас надихнули власні діти. Ми бачили, як вони перестають «горіти» процесом пізнання, їм стає нудно та розпочинається відторгнення системи. Адже діти нового покоління зовсім інакше сприймають інформацію. Їх не можна «пічкати» знаннями, а треба навчити мислити, розкриватись, пізнавати себе та свої унікальні здібності. І найголовніше, щоб це відбувалось із задоволенням та радістю, тоді діти будуть здоровими та щасливими.

IMG2051

На думку Наталії, система освіти в Україні є недосконалою та застарілою: «Я зрозуміла, що ми маємо працювати над докорінною зміною освітньої системи. Через це і стала координатором групи «Освіта та наука» ГП Нова Країна».

Треба відзначити, що група «Освіта та наука» під час Візійного проекту ГП Нова Країна була другою за чисельністю після «Економіки». Серед активістів, які і надалі активно працювати над реформуванням системи освіти, багато науковців, освітян і небайдужих батьків. Сьогодні Наталія входить до складу цільової команди реформ при Міністерстві освіти та науки і з оптимізмом дивиться в майбутнє: «Ми можемо зараз зробити ривок і бути в числі кращих систем освіти в світі. Це можливо».

Однак поки реформи тягнуться, діти зростають. Тому, паралельно з законодавчим процесом, члени групи «Освіта та наука» ГП Нова Країна почали готувати пілотний проект сучасної школи. Співзасновники КМДШ сподіваються, що її створення має дати старт багатьом освітнім проектам нового формату, які злившись воєдино створять потужну силу. Таку, що зможе знести стару систему.

IMG_0767

«Ми хочемо показати, як це може бути. Чому потрібно відправляти дітей далеко за кордон, щоб вони могли повноцінно розкрити свій потенціал і свої таланти? Хочеться дати їм цю можливість тут, саме в цій країні. Щоб наші діти пишались тим, що вони українці» – пояснює головну причину створення КМДШ Наталія.

IMG2054

Креативна Міжнародна Дитяча Школа упродовж 3 останніх років існувала в форматі школи вихідного дня. Та навіть суботні заняття давали яскраві результати: учні КМБШ за підсумками року ставали капітанами команд з дебатів, КВН, різних змагань, розробляли цікаві проекти, навчались відкрито висловлювати свої думки та набували впевненості в собі. Саме ці зміни спонукали організаторів замислитись над створенням сучасної школи.

Школа, що вчить думати

Навчання та розвиток дітей побудовані у КМДШ за 10 напрямами, які орієнтуються на міжнародні стандарти International Bacalaurate: мова, гуманітарні науки, профорієнтація, спорт та здоровий спосіб життя, патріотичне виховання, технічні та точні науки, я та світ (коммунікації), підприємництво, мистецтво, науки та цікава лабораторія.

IMG_1097

Діти знаходяться у школі з 8.30 до 18:00, розпочинаючи день із ранкової руханки на свіжому повітрі. А далі на них чекає безліч активностей: вивчення нового матеріалу та виконання завдань, спільна проектна робота, спорт та хореографія, поетичні гуртки, кулінарні майстер-класи та різноманітні творчі проекти.

 «Вчителько моя, зоре світова…»

Молоді та привітні вчителі, які танцюють на лінійці і за хвилину знаходять спільну мову з будь-якою дитиною, нагадують чарівну Мері Попінс. Будь-яким сумнівам щодо досвіду або професійного рівня немає місця – адже для відбору та навчання вчителів був створений спеціальний Методологічний центр.

IMG_1128

«Через нас пройшла велика кількість вчителів. Ми відібрали найкращих – щирих, розумних та відкритих до нового» – з ніжністю розказує про колег Наталія Лімонова.

А згодом дружня команда із вчителів, засновників, директора та методологів створила програму навчання, використовуючи досвід великих світових педагогічних систем школи Аристотеля, Царськосільського ліцею,  Гарвардського університету та Колегії Галагана , а також напрацювання сучасних прогресивних вчених, педагогів, психологів, які своїми методиками кидають виклик стандартній системі освіти і переводять навчання із площини зубріння теорії, у сферу розвитку особистості, індивідуальності та ініціативності кожного учня.

Чим раніше створити для дитини умови для різнобічного виявлення і реалізації її потенціалу, тим неоціненно багатшим стане світ її можливостей, тим більші її шанси знайти і реалізувати своє покликання і прожити повноцінне щасливе життя. Адже діти, що зростаюсь сьогодні, завтра змінюють наш світ на краще!

IMG_1357

Експертна думка щодо реформи освіти

Наталія Лімонова, співзасновниця КМДШ, координатор групи «Освіта та наука» ГП Нова Країна: «Для якісного реформування системи освіти всі важливі аспекти, серед яких свобода вибору форми освіти та рівність приватних і державних шкіл, мають бути узаконені. Всі батьки є платниками податків, вони сплачують за безкоштовну освіту, тобто на їх дитину мають виділятись певні кошти. А в реальності вони виділяються тільки на державні заклади. Тобто коли діти йдуть до нас, або в будь-яку приватну школу, батьки мають ще раз повністю оплатити освіту дитини. Ми, з іншого боку, не маємо жодних субвенцій від держави, а тому навчання стає певним фінансовим тягарем для батьків. Якщо б права приватних і державних шкіл були рівними, таких сучасних та інноваційних закладів, як КМДШ, було б більше.

Насправді на освіту в Україні виділяються величезні кошти. Але наша система – це справжній монстр з величезною кількістю непотрібних інститутів та надбудов. І цей монстр потребує реорганізації.

Ми також агітуємо за ваучерну систему, коли гроші йдуть за учнями та студентами. Тоді діти і їх батьки мають більше вибору, а між навчальними закладами створюється здорова конкуренція.

Наразі ми намагаємось впровадити всі ці зміни в новому законі «Про освіту», сподіваємось на успіх!»

Наталія Лімонова

Share

Коментарі
  1. Добрый день!
    Спасибо,что вы есть!
    И это главное! Наконец то появилась и в нашей стране,школа, которая будет растить
    и учить ребят будущего. Со времен Льва Толстого,говорилось о необходимости создания нового проекта обучения! Уверенна,все у вас- получится! И я очень рада.что в Украине, в такое трудное время,есть люди ,которые меняют мир -к лучшему.
    Директор туристической компании”ЭЛИТА ТУР- ДЕТЯМ”

Висловіть свою думку

*

Google+