Нова Країна на трибуні Верховної Ради

Share

Парламентські слухання “Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого і середнього бізнесу” відбулись у Верховній Раді 30 вересня. До участі в засіданні долучились представники підприємницьких асоціацій з усіх куточків України – від Чернівців до Луганська. Почути бізнес приїхали і члени Уряду, в тому числі міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус і Міністр юстиції Павло Петренко.

Наряду з іншими громадськими експертами, свої думки та пропозиції щодо стимулювання економічного розвитку в країні представили співзасновники Громадянської Платформи Нова Країна – Андрій Длігач і Валерій Пекар.

verhovnaya-rada

Ініціатором слухань виступив Комітет Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва. У вступному слові голова Комітету Віктор Галасюк виділив основні проблеми та бар’єри економічного розвитку, серед яких: контрабанда, корупція, «драконівська» вартість кредитів, штучні регуляторні бар’єри та слабкий захист прав власності. В той же час, він нагадав про останні позитивні зрушення – прийняття законів «Про дерегуляцію», «Про ліцензування» та «Про енергомодернізацію бюджетного сектора», створення Антикризового економічного штабу, розробку важливих інвестиційних проектів. Голова комітету також висловив сподівання, що вдасться побудувати діалог між владою, бізнесом, експертним середовищем і суспільством, який допоможе комунікувати потреби і підвищити ефективність роботи державних органів.

Андрій Длігач відкрив серію виступів громадських експертів доповіддю на тему «Стратегія модернізація економіки України для забезпечення сталого зростання». Він наголосив на необхідності відновлення довіри до влади, що можливе тільки за умови створення чітких правил гри для бізнесу: «Ключові рішення, які мають бути проведені – це судова реформа і реформа системи справедливості, дерегуляція, забезпечення доступ до дешевих фінансових ресурсів, податкова і бюджетна, а також реформа митниці. Важливо, щоб ці реформи були інтегрованими, а не носили точковий характер».

Андрій Длігач виступає у Верховній Раді

«Збереження або розвиток? Контроль або відповідальна свобода?» – на думку експерта з цих альтернатив влада частіше обирає контроль, що призводить до руйнування як економіки, так і довіри.

Підсумовуючи, Андрій Длігач виділив 2 питання, які необхідно ставити по відношенню до будь-якої реформи: «Перше: чи сприяє це розвитку і модернізації системи, а не консервує її? І друге, чи сприяє пропозиція формуванню довіри до органів влади у стратегічній перспективі?»

Валерій Пекар у своєму виступі акцентував увагу на податковій реформі, яка протягом останніх місяців активно обговорюється в експертному та бізнес-середовищі. Нагадаємо, єдина концепція реформи від громадськості біла представлена у серпні в рамках Всеукраїнського Форуму з питань податкової реформи, організатором якого стала Громадянська Платформа Нова Країна.

Валерій Пекар виступає у Верховній Раді

Спрощення ведення бізнесу і зниження податків – 2 умови економічної модернізації” – зазначив у своєму виступі Валерій Пекар. Він окреслив ключові завдання податкової реформи:
– унеможливити корупцію;
– зменшити податкове навантаження на заробітну плату;
– відновити довіру між державою та бізнесу;
– сприяти інвестиціям;
– збільшити надходження до бюджету через зростання економіки, а не через збільшення податків.

Разом з тим, експерт запропонував реальні кроки, що допоможуть виконати ці завдання:

  1. Радикальне зменшення податків на заробітну плату задля стимулювання виходу економіки з тіні.
  2. Запровадження податку на розподілений прибуток задля стимулювання інвестицій.
  3. Скасування ПДВ-рахунків, що керуються сьогодні у ручному режимі.

Загалом, близько 20 представників громадськості та бізнесу окреслили основні проблеми і представили свої пропозиції. Після чого перед учасниками слухань виступили члени Уряду, а також бізнес-омбудсмен в Україні А. Шемета.

Представники Уряду на зустрічі у Верховній Раді

Міністр Юстиції Павло Петренко про філософію Міністерства: «Міністерство юстиції – це перше міністерство, яке відмовляється від своїх функцій з реєстрації і передає ці функції нотаріусам і місцевим органам влади. Ця філософія спрощення життя для кожного українця, будь-то підприємець, або людина, яка не займається бізнесом, має бути основою в роботі всіх органів».

Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна про реальні джерела податків: «Той, хто вважає, що податки сплачує великий бізнес, помиляється. Малий, середній бізнес сьогодні – це 70% податкових надходжень».

Міністр економічного розвитку Айварас Абромавічус про оновлення системи: “Всі контролюючі органи на даному етапі розвитку нашої країни – це зло. Вони потребують повного оновлення. Стару банду – геть!

У підсумку зустрічі Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк зазначив, що: «Ці парламентські слухання – сигнал для влади для налагодження нормального діалогу з бізнесом, щоб це відбувалось частіше, ніж раз в 5 або 10 років».

Повне відео Парламентських слухань від 30 вересня:

Share

Висловіть свою думку

*

Google+