Стратегічна сесія Дніпропетровщини. Майбутнє, що робиться сьогодні

Share

500 підприємців, громадських діячів, держслужбовців та просто небайдужих до майбутнього Дніпропетровщини громадян зібрались вранці 27 вересня в Культурно-діловому центрі “Менора”, щоб разом розробити стратегію розвитку регіону.

Дніпропетровськ, стратегічна сесія, 2015

Чергова масштабна стратегічна сесія відбулася у Дніпропетровську. Організатором сесії стала Громадянська Платформа Нова Країна за підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Дніпропетровськ, стратегічна сесія, 2015

Основним завданням напруженого та інтенсивного п’ятигодинного мозкового штурму було визначення ключових точок, зміни в яких можна буде відчути вже через 60-90 днів. Крім того, перед учасниками сесії стояло завдання розробки стратегічного бачення та пошук відповідей на першочергові питання – куди ми йдемо, за допомогою яких інструментів можливо досягти бажаного майбутнього, реалізація яких проектів наблизить до мрії?

Дніпропетровськ, стратегічна сесія, 2015

«Тільки люди знають, яким вони хочуть бачити свій рідний край. Завдання обласної влади – реалізувати ці ідеї», – наголосив співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна Валерій Пекар на початку сесій.

Запропонована методологія від команди модераторів Нової Країни сприяла швидкому збору та структуризації ідей, консолідації думок та людей, прояві громадянських позицій.

Сесія проходила в три етапи. По-перше, були окреслені зміни, результати та досягнення, які учасники хочуть бачити через 3 роки в результаті спільних дій влади, громадянського суспільства та бізнесу. На другому етапі – були виявлені гострі проблеми та протиріччя в регіоні, що заважають бажаним змінам вже сьогодні. Третій етап був присвячений пошуку ідей та проектів, які допоможуть владі, громадянському суспільству та бізнесу подолати виявлені проблеми та сприятимуть наближенню бажаного майбутнього.

Дніпропетровськ, стратегічна сесія, 2015

Робота проводилась за наступними напрямками: антикорупція, міське господарство та інфраструктура, промисловість, агропромисловий комплекс, IT та нова економіка, туризм, індустрія гостинності, культура, малий та середній бізнес, освіта та наука, інвестиції, якість життя.

Наприкінці зустрічі учасники представили попередні напрацювання, серед яких пропозиції імплементації E-gov, E-ЖКГ, E-service, створення інвестиційної візитівки регіону, оприлюднення генплану міста, популяризація здорового способу життя за допомогою інструментів брендінгу та інші.

Дніпропетровськ, стратегічна сесія, 2015

За підсумками 50 волонтерів з числа учасників сесії отримали завдання опрацювати матеріали, класифікувати та зібрати всі ідеї та запропоновані проекти. За місяць всі напрацювання будуть представлені громадськості, владі та бізнесу. Інформація буде відкритою і зможе бути використана як основа плану конкретних дій для майбутнього розвитку Дніпропетровської області.

Дніпропетровськ, стратегічна сесія, 2015

«За кожним проектом буде закріплений відповідний департамент облдержадміністрації та визначено джерело фінансування – з обласного бюджету, коштом приватних фондів чи бізнесу. Втілювати проекти в життя будемо всі разом і публічно. На сайті облдержадміністрації відобразимо статус реалізації кожного проекту. Всі бажаючі зможуть слідкувати за цим процесом. Все буде відкрито», — наголосив радник очільника регіону Юрій Голик.

ВІДЕОЗВІТ ПРО СТРАТЕГІЧНУ СЕСІЮ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ:

Частина перша:

Частина друга:

Частина третя:

Сюжет Громадського ТВ:

Велика галерея фотографій з Сесії за посиланням:
http://novakraina.org/galleries/strategichna-sesiya-dnipropetrovskoi

Share
Ольга Болсунівська Про Ольга Болсунівська

Прес-секретар Громадянської Платформи Нова Країна

Коментарі
 1. Сергей коментує:

  Простите на секунду. 500 специально отобранных по непонятным критериям человек определили ключевые точки для _всей_ области?

  • animaltamer коментує:

   То что произходило – игра. Качество игры зависит от организации и , в меньшей степени, зависит от участников игры если они не обладают навыками системного мышления. Правила были заданы набором проблем и ограничениями времён и условий прогнозирования. Участники игры были представлены , примерно на треть, представителями мелкого и среднего бизнеса, а так же управленцами системы госуправления различного уровня, творческими, научными, педагогическими кадрами иобщественно активной молодежью. Естественным в такой среде было отсутствие достаточного числа лиц, владеющих системным анализом и способных формулировать и решать системные проблемы в предоженных направлениях игры. По подготовке игроков игру можно отнести к играм с генерацией случайных наборов стратегий различной степени ценности. Она практически эквивалентна поведению людей в любой развивающейся организации или сообществе. Т. е мы имели игру с ненулевой сумой.
   Предлагались случайные стратегии поведения в системно неочевидной ситуации, разрешение которой, в обычных представлениях, не возможно. Системное решение проблемы не рассматривалось. Не выделен основной ресурс развития системы, её движущие факторы и цели движения системы. Система не структурирована. Попытки решения системной проблемы , в силу слабой структурированность системы , носили случайный характер и в основу выбора стратегии развития общества положены быть не могут.

   • Наталія коментує:

    “Титаник” строили эксперты, “НОЕВ КОВЧЕГ” – результат работы дилетантов. От і вся відповідь про критерії.

Висловіть свою думку

*

Google+