Світ безмежних можливостей: подорожуючи з Erasmus+

Share

Кожен з нас має мрію. І в кожного вона своя. Проте важко знайти людину, яка б не любила подорожувати, вивчати незвідані культури та здобувати нові враження. Як заводити друзів по всьому світу і чи можливо поїхати за кордон, маючи 20$ в кишені? Відповіді гості Нової Країни отримали на презентації програми Erasmus+.

Тарас Ковальчук презентує програму Erasmus+

6 листопада в Медіа-центрі ГП Нова Країна відбувся аншлаг: більше 80 активних молодих людей прийшли, щоб дізнатись про можливості програми європейської мобільності Erasmus+. Запрошеним спікером став лідер харківської НГО «Вільний форум», активний громадський діяч та мандрівник «зі стажем» Тарас Ковальчук.

В ході презентації він поділився власним досвідом участі в міжнародних обмінах і детально розповів про все, що необхідно знати, подорожуючи з Erasmus+.

Учасники презентації програми Erasmus+, 6 листопада

Отже, що таке Erasmus+?

Це наймасштабніша сучасна програма молодіжних обмінів, яка у 2014 році поглинула такі відомі програми, як Erasmus та Erasmus Mundus, Youth in Action, Tempus та інші. Сьогодні взяти участь у ній можуть студенти, науковці та організації, діяльність яких пов’язана зі сферами освіти, культури та спорту. Географія проекту охоплює країни ЄС, а також Македонію, Ісландію, Туреччину, Норвегію, Ліхтенштейн, країни Кавказу та Партнерські країни (до складу яких і входить Україна).

Тарас Ковальчук, як координатор відправляючої організації «Вільний форум», що проводить відбір на проекти Erasmus+, виділив 2 основних види короткострокових програм.

Перший вид – це молодіжні обміни. Тривалість таких програм – 5-21 днів. В молодіжних обмінах беруть участь від 16 до 60 молодих людей з 2-10 країн, при цьому від кожної країни має бути однакова кількість учасників, а число країн, як правило, парне. Вік учасників програм молодіжного обміну – від 13 до 30 років, а основна вимога – висока мотивація та комунікабельність. Обов’язковою є наявність group-лідера, який має досвід і координує групу зі своєї країни.

Тарас Ковальчук презентує програму Erasmus+, 6 листопада

Як зазначає Тарас Ковальчук, до програм молодіжних обмінів зазвичай відбирають тих, хто не має досвіду участі в міжнародних проектах (крім груп-лідера), і це треба мати на увазі при написанні мотиваційного листа.

Зовсім іншими є критерії відбору до тренінгів і семінарів. Цей вид короткострокових програм передбачає обмін досвідом у певному напрямку, при чому тренінги/семінари можуть проходити у кілька етапів в одній чи декількох країнах. Тривалість – від 2 днів до 2 місяців. Серед учасників подібних програм – молоді люди віком від 18 років, які мають цінні знання та навички і можуть навчити інших.

«Іноді для проходження відбору потрібно не мати досвіду, іноді – навпаки, – пояснює лідер «Вільного форуму». – Для участі в тренінгах і семінарах можна навіть зайняти позицію «це ви втратите, якщо я не поїду».

Тарас Ковальчук ділиться досвідом участі в програмах Erasmus+, 6 листопада

Що потрібно для участі в програмах Erasmus+? По-перше, наявність закордонного паспорту, по-друге, заявка на участь, що включає Сurriculum vitæ та мотиваційний лист, по-третє, знання англійської на рівні не нижче pre-intermediate. Хоча щодо останнього пункту, Тарас Ковальчук заспокоїв учасників презентації: «Одного разу я був на тренінгу разом з дівчиною, яка не знала англійської взагалі. Тому іноді середнього рівня більше ніж достатньо. Головне – читати вимоги, розуміти, куди їдеш і бути вмотивованим».

Чому програми Erasmus+ є настільки привабливими для молоді? Тому що вони дають можливість подорожувати по світу, витрачаючи мінімум коштів. Програмою покриваються витрати на: проїзд в рамках ліміту, проживання, їжу та візу. Учасникам необхідно окремо сплатити організаційний внесок і страхову суму, а також мати гроші на особисті витрати.

В ході презентації учасники також дізнались про основні ресурси, на яких публікується інформація про нові програми мобільності. Велику кількість анонсів Erasmus+ можна знайти в групах НГО «Вільний форум» Вконтакті (vk.com/libertyforum) і на Facebook (facebook.com/ngolibertyforum), а також на платформах «Студвей» (studway.com.ua), «Платформа» (platfor.ma), «Територія твого розвитку» (terytoriya.com.ua), «Salto» (salto-youth.net), «3 анонси на день» (vk.com/tru_anonsu), «Можливості для молоді» (vk.com/m_molod), «Науковий туризм» (vk.com/inspirationtostudy).
Ресурси для пошуку програм Erasmus+

Розглядаючи можливість організації міжнародних проектів в Україні, Тарас розповів про труднощі, які виникають через напружену політичну ситуацію: «Все, що на схід від Львова – іноземці цього бояться». Тому, обираючи місце для реалізації програми, він порадив українським організаціям надавати перевагу західним областям.

Наприкінці зустрічі лідер «Вільного форуму» ще раз підкреслив важливість мотивації: «Головне – вірити в себе і свою мрію!»

Презентація програми європейської мобільності Erasmus+:

Share

Висловіть свою думку

*

Google+