Від Ужгорода до Харкова: як «Битва за правду» будує антикорупційну мережу

Share

Перші 5 регіональних осередків проекту «Битва за правду» вже підписали Меморандуми та розпочали співпрацю з Новою Країною. Найактивнішими виявились команди зі Львова, Харкова, Ужгорода, Дніпра та Рівного. До антикорупційних форумів в цих містах існували поодинокі ініціативі, але саме «Битва» Нової Країни запустила реальний антикорупційний нетворкінг.

Дніпро

Боротьба з корупцією є темою, яка сьогодні єднає українців. І неважливо, гуцул ти або шахтар, айтішник або студент, бізнесмен або працівник нових антикорупційних органів, поступово кожен усвідомлює, що саме корупція заважає нашій країні рухатись вперед, до омріяного майбутнього.

Мета проекту «Битва за правду», створеного активістами Нової Країни у продовження форумів «Руху за очищення» – створити «мережу антикорупційників» в Україні та об’єднати зусилля, знання та досвід активістів з різних регіонів заради успішної боротьби.

Саме регіональні команди, їх активність і неприйняття корупції на всіх рівнях – від побутових поборів у школах до мільйонних схем з викраденням та незаконним продажем лісу – стали поштовхом для запуску «Битви».

Станом на сьогодні, осередки «Битви за правду» створені в 5-ти містах. Першими були Харків та Дніпро, де місцеві активісти ще під час форумів «Руху за очищення» забезпечили потужну підтримку організаторам з Нової Країни.

Основою Дніпровського осередку стала організація «Платформа Громадський контроль» на чолі з Артемом Романюковим, який нещодавно став членом громадської ради при НАБУ. Серед головних успіхів місцевої команди: першими з усіх регіонів впровадили реформу держзакупівель по всій області, провели більше 30-ти антикорупційних розслідувань, матеріали яких передані правоохоронцям, домоглися обов’язкової публікації бюджетів шкіл у відкритих джерелах, провели переатестацію значної кількості чиновників.

Ватажок харківських антикорупційників – непримиримий Дмитро Булах – голова Харківського антикорупційного центру. Профільні напрямки, в яких працює центр – моніторинг тендерів, аналіз декларацій чиновників та контроль за власністю у земельній сфері. Більше про організацію можна дізнатись завдяки відео від ІнформБюро:

Найрізноманітніша – команда зі Львова. Тут боротьба з корупцією об’єднала серйозних бізнесменів і айтішників, депутатів міської ради і природоохоронних активістів. Але головне, всі вони орієнтуються на довгострокову перспективу та вже розпочали створення антикорупційної стратегії на державному рівні.

Львів

«Ужгородська громадська рада» – ще один штаб антикорупційної боротьби на заході країни. Координатором місцевої команди, яка налічує  89 чоловік, є юрист та активіст «Демократичного Альянсу» Олександр Пересоляк. Громадська рада розробляє проекти із системного реформування міста та захищає  інтереси громади Ужгорода під час прийняття рішень Ужгородською міською радою.

А наймедійнішим осередком стали активісти з Рівного на чолі з Олександром Зайчуком та Юрієм Плоским. Їх відео-розслідування виходять на найпопулярнішому каналі міста – «Рівне1», завдяки чому все більше свідомих громадян долучаються до активної боротьби.

Рівне

Кожен з регіонів має власні проблеми та напрацювання, але обмін досвідом та успішними кейсами, антикорупційними лайфхаками та експертизою в різних галузях є важливою складовою спільного успіху. Наша сила – в єдності та співпраці!

Долучайтесь до антикорупційної мережі «Битви за правду» та створюйте осередок у своєму місті!

Проект реалізується за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.

Share

Висловіть свою думку

Google+