Зустріч небайдужих. П’ятий Конгрес Громадянської Платформи Нова Країна.

Share

31 березня 2015 года відбувся П’ятий Конгрес Громадянської Платформи Нова Країна.

Конгрес Громадської Платформи Нова Країна, Нова Країна,

Більше року пройшло від перемоги Майдану, та більш ніж 13 місяців з дня установчого конгресу Візійного проекту Нова Країна, який за цій час перетворився в потужну Громадянську Платформу.

Рік тому 700 активістів взяли на себе відповідальність за розробку бачення Нової Країни, яку ми хочемо побудувати до 2022 року. За цей час кардинально змінилася ситуація в Україні та у світі. Наше бачення почало поступово втілюватися у конкретні реформи, у розробці і впровадженні яких беруть активну участь активісти Громадянської Платформи Нова Країна. Змінилися всі гілки влади, хоча далеко не завжди змінилися принципи і методи їхньої роботи. Через контури напіврозваленої держави починають проступати обриси Нової Країни — ще непевно, часто не видимі неозброєним оком, але ми віримо, що цей процес незворотний.

В цій ситуації особливо важливим стає стратегічне бачення. Той, хто не має власного проекту майбутнього, стає лише ресурсом для того, в кого свій проект майбутнього є (як це сталося з Україною у першій та другій світових війнах). Нам потрібно займатися майбутнім, а не минулим. Минуле роз’єднує, а майбутнє об’єднує різних людей баченням Нової Країни, в якій вони прагнуть жити.
Незважаючи на величезні зміни, активною залишається менша частина суспільства. Ця активна меншість задає напрямок, у той час як пасивна більшість задає темп руху. Нас має стати набагато більше.

Ми переможемо тому, що стара система в Україні слабка і зруйнована, отже, не має сил опиратися. Нація, яка займає ключове місце у світовому рейтингу людського капіталу, нація, що отримує дивовижні спортивні перемоги, — така нація має особливий талант та особливу силу (втім, поки що це компенсується надзвичайно низьким рівнем економічної свободи, «атлет у кайданах»). Нові цінності та підходи активно проявляються в повсякденному житті. Нарешті, наш геополітичний супротивник не має майбутнього, а це означає, що у нас воно є, якщо ми втримаємося. Ми не владні над картами, які нам видали, але лише від нас залежить, як ми цими картами зіграємо.

Це не буде капітальний ремонт країни, бо він неможливий. Нова країна проросте через стару країну, як молода трава проростає через потрісканий асфальт.

Стратегія Громадянської Платформи Нова Країна залишається незмінною:

— інтегральне бачення майбутнього,
— консолідація громадянського суспільства,
— формування команд і впровадження проектів реформ.

Третій Майдан — це не стихійний бунт, який нам хочуть нав’язати російські агенти. Третій Майдан — це масовий прихід волонтерів для заміни старої держави на нову. Прихід волонтерів із цінностями Майдану, із власним консолідованим та інтегральним стратегічним баченням, з новими компетенціями та із власною мережею підтримки.

Міхеїл Саакашвілі, Конгрес Громадської Платформи Нова Країна, Нова Країна,

Досягнення Громадянської Платформи Нова Країна у розбудові модерної України, України майбутнього відомі вже багатьом. Тому не викликало подиву й присутність на Конгресі поважних гостей, які прийшли привітати активістів Нової Країни.

Президент Грузії, а нині радник Президента України Міхеїл Саакашвілі поділився своїм досвідом по проведенню перетворень у Грузії та своїми враженнями від роботи в Адміністрації Президента України. Декілька раз його виступ переривався аплодисментами. Настільки слова пана Саакашвілі були співзвучні відчуттям людей з активною громадянською позицією, що зібрались у залі.

Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбіньский привітав активістів та висловів сподівання на перетворення в країні, які неможливі без залучення суспільства. По словам пана Томбінського, Нова Країна та дружні громадські організації є тими силами, які просувають Україну на шляху Європейської інтеграції.

Заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків подякував Новій Країні за плідну співпрацю, нагадавши, що його призначення на посаду відбулося під час третього Конгресу ГП Нова Країна. Також, Дмитро Шимків поділився своїм баченням ключових принципів реформ. На його думку, чути і розуміти точку зору інших часом важливіше, ніж народити геніальну ідею. Ця теза збігається з основними засадами побудови Нової Країни, до яких належить принцип консенсусу та поваги до іншої думки.

Народний депутат Верховної Ради України Світлана Заліщук звернула увагу присутніх на громадянську мобілізацію – прихід нових людей у владу після Майдану. “Я не вірю у хорошу владу – я вірю у владу, яка постійно під контролем громадянського суспільства” – наголосила народний депутат.

Але головними героями Конгресу були не гості, хоч і дуже поважні, а активісти Нової Країни, які презентували свої досягнення у справі побудови нової країни. Великою відзнакою роботи кожного активіста, волонтера, експерта стала звістка про те, що на українському небосхилі віднині можна знайти зірку “Нова Країна”, яку назвали в честь тих, хто змінює майбутнє нашої держави.

Конгрес Громадської Платформи Нова Країна, Нова Країна,

Весь захід модерували співзасновники Громадянської Платформи Нова Країна Валерій Пекар та Андрій Длігач.

Брак часу не дав можливості розповісти про всі проекти, які наразі впроваджуються у життя, але й ті, що були презентовані показують, що зусиллями волонтерів за підтримки суспільства можна робити речі, які крок за кроком змінюють наше життя на краще.

На Конгресі нашими експертами було презентовано півтора десятки різноманітних проектів, які є втіленням ідей Нової Країни. Зокрема, реформа державної служби (Сергій Сорока), реформа освіти (Наталія Лімонова), реформа державних закупівель (Олександр Стародубцев та Марина Трепова), податкова реформа (Павло Себастьянович та Олексій Геращенко), дерегуляція (Даніїл Пасько), «Нова міфологія України» (Тетяна Жданова), «Відкритий Університет Майдану» та «Три години для Країни» (Остап Стасів), Кам’янець – Подільский – Молодіжна столиця Європи (Олена Горб), “Нове місто Бровари” (Антоніна Юрченко), реформа спорту (Дмитро Качуровський) та інші ініціативи. Але самим важливим є те, що ці та інші проекти є відкритими та долучитись до кожного можна дуже легко.
Громадянська Платформа Нова Країна виражає вдячність проекту «CivilSociety. Dialogue for Progress» за допомогу у проведенні Конгресу.

Не чекайте змін від когось. Розпочніть самі змінювати свою країну на краще!

Галерея з конгресу (Фото: Роман Ольшевський, Валерій Терещенко):

« 1 of 7 »

Повну відеоверсію конгреса можно подивитись нижче:

Запис віиступу М. Саакашвілі та Яна Томбіньского:

Share

Висловіть свою думку

*

Google+