Як стати співрозмовником…для Бога?

Share

Його визнають генієм просвітлення по всьому світу, але при цьому він залишається щирим, відкритим і з готовністю відповідає на будь-які запитання.

14 жовтня вчителем на Уроках Нової Країни став відомий релігійний філософ і «модернізатор» іудаїзму Пінхас Полонський. Його лекція на тему «Вихід з Єгипту як архетип розвитку суспільства» не залишила байдужим жодного з присутніх.

Пінхас Полонський в ГП НК

«Змінити стару систему на нову за один раз – на таке не здатен навіть Всевишній»

Пінхас Полонський

Майбутній філософ народився і провів дитинство в Москві, але вже з 16 років прийняв рішення репатріювати в Ізраїль: «В СРСР існували 3 цінності: партійність, розум і честь. Але в кожної людини одночасно могло бути лише 2 з них». Однак отримати дозвіл виявилось зовсім не просто і лише у 1987, після 15 років підпільної діяльності в Москві, він нарешті переїхів на Батьківщину. Відтоді Пінхас Полонський проживає в маленькому ізраїльскому містечку Бейт-Ель і називає справою свого життя «модернізацію іудаізму».

Пінхас Полонський відповідає на питання учасників

На думку Полонського, без модернізації релігія не може виконувати свою головну функцію: «Суть релігії – давати суспільству моральні і ціннісні орієнтири». На прикладі виходу євреїв з Єгипту, він пояснив концепцію «триваючих одкровень»: «Необхідно вміти почути нове, не заперечуючи старого».

«Золотий – це не про гроші, а про моральні якості…»

Історія релігії – тема надзвичайно складна та суперечлива. Однак Пінхасу Полонському вдалося зробити її зрозумілою для кожного: «Коли лідер (Моїсей) пропав, вони (євреї) зробили золотого тільця. Сам по собі тілець – не погана річ, погано те, що людям потрібне було начальство, вони звикли бути відомими».

Таким чином, головною проблемою як давнього, так і сучасного суспільства, Пінхас вважає «рабську психологію». А смирення, на думку філософа, не є правильною цінністю, адже: «Богу не потрібні раби, йому потрібні співрозмовники».

Учасники Уроків Нової Країни на лекції с Пінхасом Полонським

В учасників виникло логічне запитання: «Як же стати гідним співрозмовником для Бога?». У відповідь філософ поділився своїм баченням сенсу людського буття: «Наша мета – не спасіння душі, а спасіння світу. Виправляючи світ, ми виправляємо себе і стаємо цікавими співрозмовниками для Бога».

Під час лекції Пінхас Полонський відкрив сутність дуже важливого філософського поняття з івриту, аналогів якому немає ні в українській, ні в російській мовах. Саме це поняття, за твердженням філософа, відображає взаємини найвищого рівня між людиною і Богом.

«Хуцпа» – буквально це означає «нахабство» самому приймати рішення.

IMG_6482

Важко передати словами всі неординарні ідеї, якими встиг поділитись філософ упродовж 3-годинної зустрічі. Тому вже незабаром на нашому сайті можна буде знайти повне відео лекції, а поки ділимося яскравими цитатами.

Найцікавіші думки від Пінхаса Полонського:

«Без модернізації релігія не може виконувати свої функції»

«Недостатньо було вивести євреїв з Єгипту, потрібно було вивести Єгипет з євреїв»

«Проблема «рабської психології» в тому, що люди не можуть приймати рішення самі, їм потрібно начальство»

«Людина може бути вільною, тільки якщо не прагне керувати іншими»

«В Ізраїлі гроші асоціюються зі сріблом, а золотий – це про моральні якості. Наприклад, золота людина»

«Змінити стару систему на нову за один раз – на таке не здатен навіть Всевишній. І євреї не можуть все і одразу»

«Проблема православ’я в тому, що вони більше уваги приділяють богослужінню та молитвам, ніж вивченню Священного Писання»

«Правильний праведник розпочинає з того, що починає заперечувати Господу»

«Ми знаходимось в середині духовної історії людства. Створення держави Ізраїль – це і є друге пришестя»

«Існує три рівня взаємодії між людиною і Богом: слухняність, любов і діалог. Останнє – це хуцпа, і такими мають бути відносини майбутнього»

«В духовному управлінні обов’язково потрібно, щоб були ті, хто проти всього, тому що ніяке «правильне» не може вмістити «духовне»

Share

Висловіть свою думку

*

Google+