Децентралізація: цілі реформ та результати

Share

logos for work-shop 1 серпня 2014 року в Київській Школі Економіки відбувся закритий ворк-шоп для журналістів на тему: «Децентралізація: цілі реформ та результати», який був спільно проведений Київською Школою Економіки , Громадянською ПлатформоюНова Країна, фундацією “Відкритий діалог” та РПР. Разом з журналістами провідних українських видань експерти та представники організаторів обговорили нагальні проблеми та шляхи впровадження децентралізації в Україні. Тимофій Милованов – другий в рейтингу Forbes Top Economic Thinkers, співавтор заклику до дебатів з децентралізації  в Україні, підписаному більш ніж 100 міжнародних вчених, член групи “глобальних” українських економістів, які намагаються впровадити системний підхід до реформ в Україні, поділився цікавою інформацією про ініціативи деяких активістів в міста Сходу проведення громадських зборів та розробку місцевих пропозицій про поліпшення інфраструктури в містах Сходу, які були звільнені під час АТО, а також висловив думку,  що необхідно негайно розпочинати процес оновлення місцевих еліт та провести місцеві вибори, щоб процесс децентралізації був правильно активований. Агнешка П’ясецька – польський експерт з питань децентралізації підкреслила деталі реформи децентралізації на прикладі Польщі щодо впровадження трьохрівненої моделі теріторіального устрою (така модель зараз обговорюється для проведення територіально-адміністративних реформи в Україні). Також експерт зазначила: “На ці реформи треба час. Не треба очікувати дива – Польщі знадобилося 20 років,щоб дійти до сьогоднішнього стану, але реформи ще тривають” зробивши акцент на деяких помилках, яких варто уникати. Павло Іляшенко – експерт з питань економічної частини реформ, «Проект децентралізації податків» означив “вузкі” місця в розподілі фінансів між державним бюджетом та бюджетами територіальних громад. Експерт Центру Економічних Рішень, Павло Ілляшенко описав обмеження та виклики, що пов’язані з економічним блоком реформ, що стосуються макроекономічних показників та розподілу податків Також на заході були розглянуті пропозиції змін до Конституції, щодо майбутньої трьохрівневої моделі територіального устрою України для ефектівного впровадження реформи з децентралізації. Цей захід – початок діалогу щодо обговорювання цієї реформи децентралізації, яка надалі буде активно розглянута в рамках проекту “Розробка концепції економічної стратегії України” Громадянської Платформи Нова Країна. Чекайте новин та приєднуйтесь до публічних дебатів!

Share

Коментарі
  1. Pavlo_Bestuzhev коментує:

    Цей захід був організований для представників преси саме для того, щоб залучити ЗМІ до більш активної участі в освітенні цього важливого питання, тому в рамках воркшопу саме для представників ЗМІ експерти пояснювали важливість та особлівості цього процесу в Україні. Публічні обговорення будуть ще попереду

  2. “відбувся закритий ворк-шоп для журналістів на тему: «Децентралізація: цілі реформ та результати», який був спільно проведений KSE, ГП “Нова Країна”” … “приєднуйтесь до публічних дебатів”
    ***
    Шановні, з вами все добре? Чому закритий? Як децентралізація суміщається з закритістю? Як дискутувати відкрито про закрите?

Висловіть свою думку

*

Google+