Найгарячіша тема останнього тижня – відставка міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса. Що насправді стало причиною, чи можливий зворотній шлях, та яких змін у складі Кабміну слід очікувати? Коментар від першої особи отримали гості медіацентру Нової Країни під час зустрічі з паном Абромавичусом і його заступником Максом Нефьодовим.
8 лютого, одразу після допиту в НАБУ, Айварас Абромавичус приїхав в хаб Нової Країни, щоб розвінчати чутки та відверто відповісти на питання громадськості. Близько п’ятдесяти представників Нової Країни та інших громадських об’єднань, блогерів та журналістів долучились до участі в зустрічі щоб дізнались, яким бачить майбутнє пан вже екс-міністр.
Першим з громадськістю спілкувався один з колишніх «замів» Макс Нефьодов. Він розповів про особливості командної роботи в міністерстві, точку “неповернення” реформ і висловив оптимізм щодо майбутнього: “В нас дуже просте завдання. Замість 4-5 технократичних міністрів, їх має стати хоча б 10-11. І це вже змінить розклад сил. Насправді, рівень супротиву не треба перебільшувати. Стара система здає позиції. Для проведення більшості реформ потрібні 6-12 місяців”.
Перше, в чому запевнив учасників зустрічі Айварас Абромавичус, – небажання залишати Україну. «Мене ніхто не «привозив» звідкись, щоб «поставити» міністром, я живу тут вже сім років і не збираюсь їхати» – наголосив він і жартівливо додав, що «треба жити там, звідки родом твоя дружина».
Міністр спростував чутки щодо відкликання заяви про звільнення та зазначив, що повернення його команди не є неможливим, але наразі є малоймовірним. На думку пана Абромавичуса, найближчим часом мають бути здійснені рішучі кроки щодо очищення українського політикуму: “В мене є велика надія, що упродовж двох тижнів буде заявлено про зміни. Щодо усунення справжніх злодіїв, які шкодять іміджу країни”.
Айварас Абромавичус також поділився своїм баченням майбутнього відносин України з західними партнерами та розповів, чому Європа належним чином не може контролювати українських політиків. “Україна – єдина країна в світі, яка настільки відкрита і, в той же час, настільки корумпована”
«Як ми можемо вам допомогти?» – з таким питанням звернулись до міністра учасники наприкінці зустрічі, висловивши свою підтримку та спільну надію, що в майбутньому українському Уряді таких професіоналів буде значно більше.
Нагадаємо, 3 лютого Айварас Абромавичус заявив про те, що залишає посаду міністра, а також звинуватив одного з високопосадовців – першого заступника фракції БПП в парламенті Ігора Кононенко – у спробі «протиснути» свою людину на одну з керівних посад в міністерстві економічного розвитку та торгівлі.
Одразу після повідомлення про відставку Айвараса Абромавичуса, активісти Громадянської Платформи Нова Країна, Реанімаційного пакету реформ, VoxUkraine, Центру Економічної Стратегії, Відкритого університету Майдану та великої кількості інших організацій та об’єднань, оприлюднили спільну заяву, в якій підтримали сміливе рішення міністра-реформатора: «В Україні більше не може бути місця корупції! Відповіддю на звинувачення міністра повинно стати прозоре та неупереджене розслідування усіх фактів, які пролунали в його промові» – зазначено в заяві.
Висловіть свою думку