Звернення ГП Нова Країна щодо тиску СБУ на антикорупційників

Share

23 березня було ухвалено ганебний законопроект  №6172 «Про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції». І в цей же день пролунали перші дзвони.

23 березня СБУ розпочало обшуки в офісі Youcontrol та в квартирах співробітників компанії, а також у технічних партнерів компанії, таких як Ковтонюк Олексій (ТОВ «Вішну») та Соколов Ігор (ТОВ «Шерон Інтернейшнл), та їх родичів.

Загалом біля 100 співробітників СБУ були задіяні в обшуках та слідчих діях. Вочевидь, це найважливіше  завдання в країні на сьогодні.

Аналітичну платформу Youcontrol звинувачують у зборі та незаконному використанні даних з відкритих реєстрів.

Будь-який громадянин України, згідно з діючим законодавством, має право збирати та використовувати інформацію з відкритих джерел. Завдяки навчанню від youcontrol, активісти-антикорупційники здобули навички у зборі даних з відкритих реєстрів, на підставі яких підготовлено числені звернення та позови.

Звертаємо увагу: контроль влади, контроль закупівль, перевірка учасників державних тендерів були і лишаються  форпостом громадськості у подоланні корукції.

Ганебно, що за три роки після Революції Гідності влада почала створювати перешкоди та суттєві обмеження для громадської антикорупційної діяльності, використовуючи старі методи – залучення силових структур.

Якщо ж взяти до уваги, що саме завдяки наполегливості та безкомпромісності антикорупційних громадських активістів і організацій після Революції Гідності в державі створено нові антикорупційні органи НАБУ та НАЗК, запроваджено електронне декларування державних та місцевих чиновників і політиків, узаконено практику призначення чиновників на засадах відкритого конкурсу, протиправні  дії та  безглузді  обвинувачення виглядають як помста корупціонерів, які відчули загрозу отримати заслужене покарання.

Громадянська Платформа Нова Країна вимагає від Президента та депутатів Верховної Ради взяти під контроль перебіг подій та негайно припинити дії СБУ.

Нова Країна

Share
Google+