Звернення учасників ініціативи “21 листопада” щодо змін до Конституції України

Share

Ми, учасники ініціативи “21 листопада”, підтримуємо Звернення українських громадських діячів до Президента України та Верховної Ради України від 13 серпня 2015 року стосовно неможливості встановлення Конституцією України особливого статусу місцевого самоврядування в окупованих районах Донецької та Луганської областей.

Ми вважаємо, що внесення змін до Конституції України, що запускають реформу децентралізації та судову реформу, є на часі та надзвичайно важливим.

Водночас ми категорично проти того, щоб змінювати Конституцію України під тиском воєнного агресора та навіть геополітичних союзників. Конституція України має відображати інтереси виключно народу України. Вона є засадничим стратегічним документом, за допомогою якого негоже вирішувати поточні політичні завдання. Конституція України є фундаментом державного ладу, відображенням суспільного договору між громадянами України, а не інструментом дипломатичного торгу.

Внесення змін до Конституції України, що визначають особливий статус окупованих територій, є початком руйнації конституційного ладу та української державності.

Ми вважаємо, що у процесі підготовки змін до Конституції України були знехтувані як норми демократичної держави, що передбачають широке громадське обговорення і роз”яснення сутності змін, так і думка провідних українських експертів-правників та громадських діячів щодо неможливості внесення цих змін до Конституції України. Ми переконані, що переважна більшість українських громадян не розуміє сутності цих змін через недостатню публічну комунікацію, а більшість тих, хто розуміє, підтримує нашу заперечну позицію.

Ми закликаємо народних депутатів України вилучити з проекту змін до Конституції України пункт 18 перехідних положень. Ми закликаємо Президента України відмовитися від політичного тиску на Верховну Раду України щодо прийняття вказаних змін.

Ми закликаємо всіх громадян України стати на захист конституційного ладу.

Примітка. Ініціатива “21 листопада” не є політичною організацією та не бере участі у виборах. Тому наші заяви не носять політичного характеру та не пов”язані з передвиборчою агітацією.

Володимир В’ятрович
Михайло Винницький
Ваче Давтян
Андрій Длігач
Сергій Жадан
Саїд Ісмагілов
Кирило Карабіц
Георгій Коваленко
Олександра Коваль
Всеволод Кожемяко
Саша Кольцова
Олександр Ксенофонтов
Андрій Курков
Дмитро Кутовий
Руслана Лижичко
Юрій Логуш
Данило Пасько
Валерій Пекар
Мирослав Попович
Світлана Ройз
Олександр Ройтбурд
Ярослав Рущишин
Ахтем Сеїтаблаєв
Віталій Сич
Олександр Ткаченко
Влад Троїцький
Андрій Федорів
Євген Уткін

Share

Висловіть свою думку

*

Google+