Підсумки фахової дискусії з проблем пенсійного забезпечення

Share

27 квітня відбулася фахова дискусія на тему проблем і перспектив пенсійного забезпечення в Україні. Організатором зустрічі виступила група активістів проекту “Містечко Країна” ГО “Громадянська платформа “Нова Країна”.

Містечко Країна, Нова Країна, пенсійна реформа,

На зустрічі були присутні запрошені фахівці в сфері страхування життя, недержавних пенсійних фондів, економісти та громадські діячі:
Сергій Москвін – президент громадської спілки “Українське об’єднання ринків капіталу” (UCMA).
Володимир Дубровський – старший економіст, член Наглядової Ради CASE Україна.
Леонід Бірюков – координатор ГО «Соціальна альтернатива»
Марина Наумова – директор операційного управління СК “PZU Україна Страхування життя»
Олена Мелокумова – менеджер агенції компанії “Metlife”

Містечко Країна, Нова Країна, пенсійна реформа,

Від команди проекту були присутні: Тетяна Немирович, Олександр Чубуков, Андрій Заможський та Євгеній Сільверстов.

Містечко Країна, Нова Країна, пенсійна реформа,

У ході зустрічі експертам було запропоновано для перегляду два анімаційні ролики створені проектною групою «Містечко Країна»: “Як змінити світ?” та “Хочеш багату старість?”. Саме останній ролик і став основною темою обговорення на зустрічі.

Містечко Країна, Нова Країна, пенсійна реформа,

Модератори Тетяна Немирович та Євгеній Сільверстов запросили присутніх фахівців, спираючись на теорію психологічного віку, подискутувати та запропонувати моделі дій щодо забезпечення своєї старості різним категоріям громадян. Експерти проаналізували ключові проблеми існуючої нині системи пенсійного забезпечення, обговорили зміст можливих меседжей які мають допомогти людині реально оцінити своє становище (зокрема, зрозуміти персональну роль у власному пенсійному забезпеченні), та надали ряд практичних рекомендацій тим хто буде готовий активно діяти.

Матеріали напрацьовані в ході зустрічі будуть використані робочою групою проекту при створенні сценарію наступної анімаційної серії.

Містечко Країна, Нова Країна, пенсійна реформа,

В травні цього року проектна група «Містечко Країна» проведе ще одну зустріч з цієї ж теми, але вже у більш широкому форматі. Будуть запрошені всі хто бачить актуальність цієї проблеми, замислюється над власним майбутнім та бажає отримати відповіді на хвилюючі питання.

Містечко Країна, Нова Країна, пенсійна реформа,

Довідка:
“Містечко країна” є проектом неформальноі громадськоі освіти і має на меті підвищення фінансовоі та правовоі грамотності населення, а також розвиток інших громадських комптенцій свідомого громадянина. Формат проекту – короткі мультфільми на актуальні соціально-економічні питання із проведенням тематичних дискусійних зустрічей з подальшим поширенням. Проект створено за участі активістів ГП “Нова Країна” та Відкритого Університету Майдану.

Share

Коментарі
 1. Петро Чопко коментує:

  Сотні мільярдів доларів грошей пенсіонерів України знаходяться на швейцарських та інших офшорних рахунках на які крадії купують собі найдорожчі будинки в Лондоні, яхти, літаки, фракції в Раді, міністрів, прокурорів. Деякі навіть купують собі терористів, бойові дії та окупацію інших країн за вкрадені гроші пенсіонерів. То давайте висвітлювати це грабіжництво та повертати вкрадене назад до бюджету країни. Треба почати подавати колективні позови в суд від імені платників податків та пенсіонерів України на крадіїв та їх посіпак за все що вони вкрали у держави за останні 25 років.

 2. Леонид коментує:

  В обсуждении была высказана и обсуждена мысль, что “… 95% граждан страны – “дети” (с точки зрения – заботы о будущем, т.е. граждане не особо себя “утруждают” вопросом – Как/на какие средства я буду жить, когда выйду на пенсию?, т.е. ведут себя как дети, а не взрослые). Как ребенка “заставить” вести себя по-взрослому? Или создать/поддерживать патерналистическую систему, которая была “70 лет советской власти”…

  • Валерий Пахомов коментує:

   Это потому что эти молодые граждане, видя уничижительное отношение законодателя в отношении украинских пенсионеров сегодня (бестолковая пенсионная реформа, например), пытаются хотя бы психологически защитить себя о этого абсурда, абстрагируясь от будущих пенсионных проблем: это всё, мол, происходит не со мной, а когда дойдет очередь до меня, то в стране что-то уже изменится в сторону “европейского” отношения к гражданам пенсионного возраста… Как бы не так! Корни здесь глубже! И если сегодня эти вопросы пустить на самотек, то НИЧЕГО и не будет.

Висловіть свою думку

Google+