Полтава стала дванадцятим містом, в якому команда Громадянської Платформи Нова Країна провела стратегічну сесію, присвячену питанням розвитку міста.
20 грудня майже 50 учасників, які є представниками різних поколінь і сфер діяльності, зібралися у ресто-клубі “Podium”, щоб спільно сформувати бачення майбутнього Полтави на наступні 3-5 років.
Від організаторів модератором зустрічі виступила Олена Горб. У вступному слові вона розповіла про діяльність Громадянської Платформи Нова Країна – починаючи від зародження «Візійного проекту Україна-2022» до сьогоднішньої роботи над проектом моніторингу реформ, підтримкою проекту Prozorro, просуванням закону про державну службу, а також зусиллями, спрямованими на прийняття ліберального податкового кодексу (законопроект №3357).
Також Олена зазначила, що Нова Країна велику увагу приділяє розвитку громадянських компетенцій та підготовці майбутніх політиків і чиновників – а тому є партнером проекту громадянської освіти «Відкритий Університет Майдану», навчальної програми для майбутніх мерів «Школа мерів», та реалізує власний освітній проект «Уроки Нової Країни».
Після презентації, неочікувано для учасників, їх попросили розбитися по парах. Наступні півгодини спілкування відбувалося за принципом “speed dating” – потрібно було знайти незнайому людину в залі та поділитися з нею власним уявленням про те, якою може бути Полтава в майбутньому, які зміни будуть помітні в місті через 3-5 років, чим будуть займатися полтавці, що для них буде важливим і цінним, і яка роль самого учасника сесії у цих перетвореннях.
Наступні 5 годин відбувалася групова дискусія у форматі «світового кафе». Кожен з учасників сесії мав змогу висловити свої думки та надати пропозиції по п’яти темах:
- Місцеве самоврядування та громадський контроль
- Інфраструктура та міське середовище
- Економіка регіону та розвиток підприємництва
- Полтава як туристичний бренд
- Молодіжна політика та освіта
По кожній з тем учасники сформували коротке бачення – у якому напрямку має відбуватися розвиток та описали бажаний стан речей, спробували оцінити ресурси, які можна використати для забезпечення розвитку, та перешкоди, які заважають цьому зараз. Далі учасники почали формулювати ідеї проектів, які б допомогли подолати перешкоди та ефективно скористатися з наявних ресурсів, щоб перетворити Полтаву на місто, жити в якому вони мріють. На завершення – добровольці, які взяли на себе роль «хранителів столів» – коротко підсумували запропоновані ідеї.
«Найбільш надихаючою була остання презентація на тему «Молодіжна політика та освіта» від Олександра Глазова, студентського мера Полтави», – розповідає модератор зустрічі Олена Горб, – «Виявляється, в Полтаві аж 23 навчальних заклада, серед вишів – технічний, економічні, правничі, аграрні, університет культури і мистецтв, стоматологічна академія. Все це створює величезний потенціал для підготовки кадрів. Натомість, як зазначили представники студентства – роботу випускникам в Полтаві знайти важко. Багато молоді змушено виїжджати до інших міст. Отже місто втрачає свій людський потенціал і не розвивається. Критичним є і те, що відсутня адекватна комунікація між громадськістю та владою. Зокрема, студентські активісти поки що не змогли знайти підтримку своїм ініціативам. Кажуть, що більшість голосів на виборах забезпечують пенсіонери, тому проблеми студентства місцевих очільників не цікавлять».
Натомість, одна з учасниць, презентуючи ідеї з розвитку інфраструктури, розповіла, що хоч вона і представляє громадський сектор, їй вдалося привернути увагу влади до питання енергозбереження та добитися створення в місті позиції енергоменеджера. Отже, впливати на рішення місцевої влади можливо навіть і у Полтаві.
Олександр Глазов розповів, що у відповідь на незацікавленість місцевої влади у співпраці із молоддю, вони вирішили поступово формувати альтернативу. Цього року сам Олександр став депутатом місцевої ради.
Новокраїнці підтримали цю ідею і запропонували подальшу співпрацю із ГП Нова Країна з метою підготовки стратегічного плану розвитку міста та навчання команди, яка візьметься за його втілення.
Команда Нової Країни залишила Полтаву із відчуттям, що хоча полтавці і не надто розкуті і досить скептично ставляться до здатності власноруч спровокувати серйозні перетворення в місті, в місті є люди, яких дуже не влаштовує такий стан речей. Тому Полтава буде змінюватися – і в авангарді цих процесів будуть представники громадянського суспільства, передусім – молоді.
Довідка:
Громадянська Платформа Нова Країна – волонтерське громадське об’єднання, що займається розробкою стратегії і моніторингом впровадження реформ, а також виконує роль консолідатора суспільства задля здійснення модернізації України та забезпечення високого рівня життя її громадян.
До участі в проектах Громадянської Платформи Нова Країна залучено близько чотирьох тисяч активістів з усіх регіонів України.
Novakraina.org
Висловіть свою думку