ЧОМУ ЛЬВІВ ЛУЦЬКУ НЕРІВНЯ

Share

ЯК ОБГОВОРЮВАЛИ СТРАТЕГІЮ ЛУЦЬКА 2030

Луцьк, публічна політика, стратегічна сесія

Активні лучани добряче помізкували над тим, яким має бути Луцьк майбутнього.

Стратегічні напрямки розвитку обласного центру Волині на наступне десятиліття обговорили в конференц-залі компанії “Модерн-Експо” в суботу, 22 квітня.Луцьк, публічна політика, стратегічна сесія

Розпочався захід із підписання між Луцькою міською радою та громадською організацією “Нова Країна” меморандуму про співпрацю.Луцьк, публічна політика, стратегічна сесія

Після цього в.о. міського голови Ігор Поліщук наголосив на важливості розвитку місцевого бізнесу і, відповідно, стримування еміграції українців.
Луцьк, публічна політика, стратегічна сесія

Олена Горб, керівник проекту “Публічна політика”, в рамках якого й розробляють стратегію Луцька до 2030 року, зауважила, що партнерство з владою сприяє ефективності роботи. З Луцьком співпрацю налагодити вдалося ще минулого року.

Луцький координатор проекту Петро Гоцалюк назвав п’ять стратегічних напрямків розвитку обласного центру Волині: розвиток людського капіталу, побудова інноваційної економіки, розвиток туризму, комунальної інфраструктури, розширення меж міста й міжмуніципальне співробітництво.

“Луцьк – історичне європейське місто з інноваційною економікою, комфортне для мешканців та гостей”, – озвучив він стратегічне бачення розробників.

У стратегічному розвитку, на думку експерта, Луцьк за зразок має взяти досвід Львова, який гарно попрацював з ІТ та туризмом.

“Але зі сміттям не дуже. В цьому не варто переймати їхній досвід”, – жартує Петро Гоцалюк.

На його думку, велику увагу у стратегічному плануванні слід приділяти ІТ-технологіям й інноваційному розвитку.

Як приклад він наводить винахідника Ілона Маска, який став лідером інноваційного розвитку сьогодення та здійснив революцію в багатьох галузях.

Головний маркетолог компанії “Модерн-Експо” Микола Жичук розповів про важливість створення бренду Луцька як столиці Волині. Він зауважив, що деякі міста, зокрема Рівне чи Острог, вже роблять спроби перетягнути цю ковдру на себе.

На думку директора волинського “Центр розвитку місцевого самоврядування” Анатолія Пархом’юка для того, щоб розвиватися, Луцьку слід приділяти увагу об’єднанню чи співпраці із сусідніми селами. Певні кроки в цьому напрямку вже зроблено.

Крім того, він наголошує на неминучості урбанізації. “Заперечувати урбанізацію – це як заперечувати силу тяжіння: можна, але боляче”, – наводить вислів Анатолій Пархом’юк. Ще одним перспективним шляхом розвитку Луцька експерт вважає агломерацію з іншими містами чи районами.

Маркетолог компанії “Модерн-Експо” Олександр Алфьоров розповів про ідею створення у Луцьку “кузні стартапів”. Зі слів Олександра Алфьорова, так званий технопарк Волині планують заснувати на базі “Модерн-Експо”, де розроблятимуть високоінтелектуальну продукцію з високою доданою вартістю.

Луцький активіст, представник “Молодіжного центру Волині” Захар Ткачук презентував проекти, які вдалося реалізувати за підсумками Форуму розвитку Луцька – 2016.

Він розповів, як в одному приміщенні зібрали 150 представників чотирьох секторів: міської влади, бізнесу, громадських об’єднань та ЗМІ, щоб разом поміркувати над майбутнім міста.

У підсумку вдалося реалізувати кілька проектів, зокрема: встановити благодійний контейнер для збору вживаних речей, організувати медіа-форум (за підтримки бізнесу) та фестиваль “Борода-фест”.

Між іншим активіст зауважив, що цілковитої довіри між громадськістю, владою та бізнесом у Луцьку досі немає.Луцьк, публічна політика, стратегічна сесія

А далі був справжній мозковий штурм у форматі “Світове кафе”. Учасники форуму, поділені на групи, аналізували ключові напрямки стратегії розвитку, шукали слабкі місця Луцька та намагалися знайти шляхи їх вирішення.

Автор: Василь БІДУН (Конкурент)

Share

Висловіть свою думку

Google+