Школа фасилітаторів Нової Країни відкрила свої двері

Share

11-12 липня в хабі Громадянської Платформи Нова Країна пройшов підготовчий модуль Програми «Фасилітація групової та проектної роботи».

IMG1956

Даний проект засновано в рамках Школи фасилітаторів Нової Країни, що поєднує абсолютно різних людей в їх  прагненні оволодіти мистецтвом ефективних комунікацій з метою посилення проектної активності. На сьогодні в суспільстві існує багато цікавих і корисних ідей, для реалізації яких необхідно підвищити якість взаємодії експертів з різних сфер. Це зумовлює потребу у фасилітаторах – тих, хто вміє працювати з людьми і створювати синергетичний ефект від роботи в команді. Саме так виникла ідея створити Школу фасилітаторів Нової Країни.

IMG1965

В ці вихідні відбулось знайомство з програмою міжнародного проекту «Альтернативи насильству», мета якого – здобути досвід у вирішенні індивідуальних і групових (суспільних) конфліктів. На прикладі даного проекту учасники Школи побачили, що таке фасилітація на практиці. За допомогою цікавих вправ вони розвивали навик асертивності – вміння відстоювати власні інтереси, не порушуючи інтереси іншої людини. Досвідчені фасилітатори Лєна Хіль, Ольга Петриченко та Андрій Заможський акцентували увагу на необхідності пошуку асертивного рішення в кожній конфліктній ситуації. Цей спосіб, коли жоден з учасників процесу не відчуває себе пригніченим або ображеним, створює набагато більше можливостей для подальшої плідної роботи і не обмежує творчий потенціал групи.

IMG1972

Програма Школи фасилітаторів Нової Країни включає 4 блоки: Психологічний, Проектний, Фасилітаторський, Стратегічний, а також 2 дводенних модуля за програмою міжнародного проекту “Альтернативи насильству” (AVP).

  1. Психологічний блок містить 2 сесії групового та/або персонального коучінгу «Персональна ефективність та емоційний комфорт у спілкуванні»
  2. Проектний блок складається: з програм Active Citizens /1 або 2 модулі, за бажанням/ та «Проектний менеджмент», а також сесії групового та/або персонального планування діяльності як фасилітатора НК
  3. Фасилітаторський блок містить: участь у тренінгу ТОР-фасилітація /2 дні/ та тренінгу «Діалогові практики: основи якісної взаємодії» /2 дні/
  4. Стратегічний блок: «Інструменти проектування в командній роботі: візійні, стратегічні та проектні сесії» /2 дні/, сертифікаційний тренінг «Фасилітатори Нової Країни».

Основною метою, заради якої Громадянська Платформа Нова Країна створила даний проект, є підготовка високоефективних фасилітаторів для професійного супроводу місцевих ініціатив та формування в Україні інститутів громадянського суспільства.

Участь в програмі безоплатна, а групу з 20 учасників було сформовано в ході конкурсного відбору. Серед них – представники бізнесу, освітяни, митці, фінансові експерти, юристи і навіть студенти.

IMG1979

Навчання включає також і практичну роботу: учасникам пропонується взяти участь в якості фасилітаторів у не менш як двох стратегічних сесіях НК в регіонах України. Проведення попередньої організаційної роботи напередодні події, а також коучінгово-супровідна робота з активістами після завершення сесії допоможуть здобути необхідний практичний досвід. Очікується, що випускники програми будуть готові брати участь у розвитку громадських активістів у регіонах впродовж і після навчального курсу.

Сподіваємось, що формування команди професійних громадських фасилітаторів допоможе:

  1. Підвищити впливовості місцевих спільнот на прийняття рішень на місцевому та загальнонаціональному рівні;
  2. Підсилити проектної активності на місцях;
  3. Розвинути навичок самоорганізації в регіонах України.

З нетерпінням чекаємо на наступну зустріч у Школі!

Share

Висловіть свою думку

*

Google+