Smart громадськість хоче взяти контроль над бюджетом участі у Києві

Share

19-го жовтня в Kyiv Smart City Hub відбулось перше громадське обговорення бюджету участі у Києві. У зустрічі взяли участь більше 100 IT-спеціалістів з різних організацій – Центру розвитку інновацій НаУКМА, SocialBoost, групи Е-Демократія, Нової Країни та РПР, а також представники КиївРади та КМДА.

До обговорення долучився і координатор IT-групи Громадянської Платформи Нова Країна Іван Пушечніков.

smart громадськість

За результатами зустрічі громадськість прийняла рішення взяти на себе відпрацювання механізму та розробку нового положення проекту. І було визначено підходи до механізму бюджету участі, який може заслуговувати на довіру.

Серед них:

– Бюджет участі має належати громаді, контролюватися громадою, яка сформує відповідний наглядовий орган, який матиме необхідні права, у тому чисилі функцію апеляційного органу.

– Змінити функцію чиновників з контролюючої на сервісну: прибрати комісії в районах, які контролюються РДА, реєстрацію проектів на голосування здійснюювати автоматично і знімати з голосування лише у разі їх невідповідності чітким формальним кроитеріям. Звести функції чиновників (КМДА/РДА) до – організувати інформування та навчання населення, допомагати підготувати проект (бюджет), документацію на тендери, організовувати реалізацію (під контролем Авторів). Встановити анти-мотивуючу відповідальність за неякісну допомогу.

– Лібералізувати процес подачі проектів – цю можливість дати усім бажаючим, незалежно від місця реєстрації та громадянства, шляхом елементарної самоідентифікації (наприклад, як на петиціях), якщо вони відповідають формальним критеріям, – всі проекти відразу публікувати на сайті і давати можливість їх обговорення, пошуку цікавих під-варіантів, об’єднання прихильників.

– Продовжити терміни подачі проектів та активізувати інформаційну кампанію, у тому числі долучити сервіс е-петицій (аудиторія якого складає біля 400 тис. громадян).

– Для авторів успішних петицій до КМР (10+ тис. голосів), які отримали підтримку КМР, дати право поза конкурсом подавати проекти, згідно визначених для всіх вимог і лімітів.

– Запровадити прохідний бар’єр для проектів (1 тис. голосів) і розглянути на майбутнє питання виокремлення умов для великих та малих проектів, для загальноміських, районих, квартальних.

– Унеможливити фальсифікації під час голосування: прибрати систему ідентифікації через скани паспортів та застосувати прийняту у Києві ситему ідентифікації – або Банк-ІД, або Електронний підпис (ЕЦП), або Картка Киянина. Запропонувати надійну технологію/процес, який унеможливлює фальсифікації під час голосування бюлетенями;

– Запровадити механізм авторського контролю за ходом роботи КМР та КМДА над реалізацією проекту. За бажанням – дати можливість Авторам виконувати цю функцію на оплачуваній основі.

– Створити робочу групу високого рівня в КМР, КМДА за участі представників громадських коаліцій для опрацювання нового Положення, яке має бути схвалено до кінця 2016.

– Оперативно внести можливі корективи у чинне Положення КМДА, зокрема продовжити терміни збору проектів до початку грудня 2016, лібералізувати цей процес та налагодити сервісну функцію РДА та КМДА.

Бюджет участі є важливим інструментом прямої демократії, розвитку самоврядування, залучення мешканців до розвитку свого міста, яка практикується у 1500+ міст світу. Київська громада має намір зробити передову модель в Україні з використанням інструментів е-демократії. Вчорашня зустріч є лише першою у циклі громадських обговорень та розвитку співпраці у розвитку бюджету участі у Києві.

Smart громадськість

Share

Висловіть свою думку

Google+