Упродовж майже двох місяців після стратегічної сесії, яку провела команда Нової Країни, рівняни обробляли результати брейнштормингу. І нарешті визначились, яким хочуть бачити Рівне майбутнього. Кращі ідеї виклали в стратегічному баченні, презентація якого відбулась 27 січня в конференц-залі готелю Мир.
Активність громади щодо визначення майбутнього Рівного привернула увагу бізнесу та місцевої влади. Зокрема, ознайомитись зі стратегічним баченням прийшли представники управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій.
Нагадаємо, 29 листопада небайдужі громадяни зібрались для обговорення майбутнього розвитку Рівного. Організатором Стратегічної сесії, в якій взяли участь близько 50 найактивніших рівнян, виступила Громадянська Платформа Нова Країна. Після сесії сформувалась робоча група учасників, які опрацювали матеріал і презентували найцікавіші ідеї проектів.
Основними напрямками новоствореної стратегії Рівного стали: бренд, інфраструктура, місцеве самоврядування, підприємництво та антикорупція.
Тема просування бренду міста викликала найбільший інтерес серед учасників. Концепція, яку пропонують місцеві активісти, побудована на чотирьох принципах:
• Рівне – місто, привабливе для інвестицій, робити бізнес тут просто і зручно.
• Рівне – місто, що підтримує своїх виробників на національному та міжнародному рівні. Made in Rivno = новий сертифікат якості.
• Рівне – місто, що будує соціальний ліфт. Підтримка освіченої молоді та залучення молодих професійних кадрів до управління містом.
• Рівне – місто SMART. Інформація про місто відкрита, доступна, зручна для мешканців, туристів та інвесторів.
Ці принципи планується втілити за допомогою ряду проектів, як швидких (“quick wins”), так і довгострокових. У зв’язку з цим громадські активісти запропонували представникам органів місцевої влади долучитися до співпраці. Адже саме ефективна взаємодія суспільства та влади має стати локомотивом змін Рівного.
Громада Рівного очікує полегшення взаємодії з міською владою через систему електронного врядування – IGOV. На думку активістів, це дозволить прискорити процес втілення змін і стимулювати появу інноваційних ідей. Іншими пріоритетними проектами з розвитку інфраструктури є: створення єдиного квитка для міського транспорту, розвиток міського простору і створення коворкінгу та бізнес-хабу.
Тема боротьби з корупцією та контролю органів місцевої влади традиційно стала найболючішою. Було запропоновано багато інструментів впливу: від створення спеціальної групи журналістських розслідувань та електронних петицій до публічного «троллінгу» зловмисників у соціальних мережах.
Одним з дієвих інструментів антикорупційної боротьби є моніторинг державних закупівель. Нагадаємо, що відтепер всі державні закупівлі проводяться через електронну систему ProZorro, що майже унеможливлює використання старих корупційних схем. Створення групи з моніторингу електронних закупівель може стати одним з «quick wins» – проектів швидких перемог.
У Рівному вже переходять до наступного кроку – створення робочих груп для реалізації проектів, що отримали найбільшу підтримку громади, серед яких: фестиваль інтелектуальних ігор, проект зі створення нової дорожньої карти, внутрішній туризм (креативний тролейбус, фестивалі та ін.), бренд Рівного, а також антикорупційні проекти.
Долучитися зможе будь-хто з небайдужих громадян, а всі результати стратегічної сесії будуть знаходитись у вільному доступі на сайті Нової Країни.
Висловіть свою думку