Smart Сity Рівне

Share

Упродовж майже двох місяців після стратегічної сесії, яку провела команда Нової Країни, рівняни обробляли результати брейнштормингу. І нарешті визначились, яким хочуть бачити Рівне майбутнього. Кращі ідеї виклали в стратегічному баченні, презентація якого відбулась 27 січня в конференц-залі готелю Мир.

Рівне майбутнього, 27 січня, стратегічна сесія, презентація результатів

Активність громади щодо визначення майбутнього Рівного привернула увагу бізнесу та місцевої влади. Зокрема, ознайомитись зі стратегічним баченням прийшли представники управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій.

Нагадаємо, 29 листопада небайдужі громадяни зібрались для обговорення майбутнього розвитку Рівного. Організатором Стратегічної сесії, в якій взяли участь близько 50 найактивніших рівнян, виступила Громадянська Платформа Нова Країна. Після сесії сформувалась робоча група учасників, які опрацювали матеріал і презентували найцікавіші ідеї проектів.

Рівне майбутнього, 27 січня, стратегічна сесія, презентація результатів

 

Основними напрямками новоствореної стратегії Рівного стали: бренд, інфраструктура, місцеве самоврядування, підприємництво та антикорупція.

Тема просування бренду міста викликала найбільший інтерес серед учасників. Концепція, яку пропонують місцеві активісти, побудована на чотирьох принципах:
• Рівне – місто, привабливе для інвестицій, робити бізнес тут просто і зручно.
• Рівне – місто, що підтримує своїх виробників на національному та міжнародному рівні. Made in Rivno = новий сертифікат якості.
• Рівне – місто, що будує соціальний ліфт. Підтримка освіченої молоді та залучення молодих професійних кадрів до управління містом.
• Рівне – місто SMART. Інформація про місто відкрита, доступна, зручна для мешканців, туристів та інвесторів.

Ці принципи планується втілити за допомогою ряду проектів, як швидких (“quick wins”), так і довгострокових. У зв’язку з цим громадські активісти запропонували представникам органів місцевої влади долучитися до співпраці. Адже саме ефективна взаємодія суспільства та влади має стати локомотивом змін Рівного.

Громада Рівного очікує полегшення взаємодії з міською владою через систему електронного врядування – IGOV. На думку активістів, це дозволить прискорити процес втілення змін і стимулювати появу інноваційних ідей. Іншими пріоритетними проектами з розвитку інфраструктури є: створення єдиного квитка для міського транспорту, розвиток міського простору і створення коворкінгу та бізнес-хабу.

Тема боротьби з корупцією та контролю органів місцевої влади традиційно стала найболючішою. Було запропоновано багато інструментів впливу: від створення спеціальної групи журналістських розслідувань та електронних петицій до публічного «троллінгу» зловмисників у соціальних мережах.

Одним з дієвих інструментів антикорупційної боротьби є моніторинг державних закупівель. Нагадаємо, що відтепер всі державні закупівлі проводяться через електронну систему ProZorro, що майже унеможливлює використання старих корупційних схем. Створення групи з моніторингу електронних закупівель може стати одним з «quick wins» – проектів швидких перемог.

У Рівному вже переходять до наступного кроку – створення робочих груп для реалізації проектів, що отримали найбільшу підтримку громади, серед яких: фестиваль інтелектуальних ігор, проект зі створення нової дорожньої карти, внутрішній туризм (креативний тролейбус, фестивалі та ін.), бренд Рівного, а також антикорупційні проекти.

Долучитися зможе будь-хто з небайдужих громадян, а всі результати стратегічної сесії будуть знаходитись у вільному доступі на сайті Нової Країни.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+