Стратсесія майбутнього: про що мріють у Кривому Розі

Share

Стратегічна сесія у форматі World Cafe від експертів Нової Країни – це, в першу чергу, чудовий спосіб консолідувати кращі ідеї громадськості та відмінна можливість застосувати на практиці навички, отримані під час «Школи Свідомого Громадянина». 7 лютого команда Громадянської Платформи Нова Країна завітала до промислового серця України – міста Кривий Ріг.

стратегічна сесія, Кривий Ріг

Понад шістдесят активних жителів Кривого Рогу взяли участь в проекті: в перший день вони здобували нові компетенції в сфері міського управління, комунікацій та стратегування, а під час другого розробили власне бачення майбутнього міста.

Для формування стратегії було обрано сім найактуальніших тем, серед яких: міське самоврядування, антикорупція, інфраструктура, якість життя, урбаністика, освіта і культура та екологія.

стратегічна сесія, Кривий Ріг

За кожною з тем учасники, в першу чергу, пропонували такі проекти, для реалізації яких не потрібна допомога влади. Адже криворізькі активісти звикли розраховувати тільки на себе та самостійно втілювати як бізнес-проекти, так і соціальні ініціативи в місті.

Павло Горб на сесії в Кривому Розі

«Громада Кривого Рогу вражає рішучістю та високим рівнем особистої відповідальності, – зазначає фасилітатор Нової Країни Павло Горб. – В цих людей багато енергії, вони схожі на жителів Києва часів Майдану, та все готові робити своїми силами. Це справді надихає».

Активна громада – запорука успіху міста. І все-ж, для повноцінної реалізації стратегії майбутнього розвитку потрібна взаємодія громадськості, влади та бізнесу. Це завдання є одним з ключових для команди Нової Країни в регіонах – об’єднати зусилля всіх зацікавлених сторін заради втілення «quick wins» – проектів швидких перемог.

стратегічна сесія, Кривий Ріг

Наразі Криворізькі активісти спільно з експертами Нової Країни перейшли до наступного етапу: вони обробляють результати сесії та готуються до презентації проектів, кращі з яких будуть реалізовані упродовж 50 та 100 днів.

стратегічна сесія, Кривий Ріг

Особливу підтримку організаторам надали активісти культурно-громадського центру Шелтер+ – унікальної ініціативи, яка одночасно являє собою майданчик для проведення культурних заходів, лекцій, концертів, майстер-класів, і команду творчих людей-однодумців, що прагнуть сприяти розвитку своєї спільноти, займаються волонтерством і створюють середовище, де кожен може відчувати себе вільно і безпечно.

Саме ці люди мають стати «рушіями змін» і перетворити Кривий Ріг з сірого індустріального центру на чисте, сучасне та інноваційне українське місто.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+