Валерій Пекар, Ярослав Грицак та Павло Шеремета – наставники перших випускників-лідерів

Share

В Києві відбувся випускний перших студентів Української Академії Лідерства та посвята студентів п’яти нових академій, що запускаються цього року в різних містах України. Навчання тепер вже у шести закладах у вересні розпочнуть 200 студентів, яких відібрали з-поміж 1200 поданих на програму заявок.

Співзасновник Нової Країни Валерій Пекар став одним з наставників першого випуску Академії, разом з іншими лідерами думок – Ярославом Грицаком, Павлом Шереметою та Ярославою Джонсон.

Студенти УАЛ

Мета Української Академії Лідерства (УАЛ) – виховання майбутніх лідерів України. Випускниками першого набору стали 39 молодих людей 17-18 років з усієї України, включно з Кримом, які не побоялися після школи тимчасово відкласти вступ до вузу заради можливості навчання і інтенсивного особистісного розвитку в УАЛ. Вони пройшли навчання, що включало елементи фізичного, академічного і духовного виховання і вдосконалення. Слухачі Академії оплачують вступний внесок у 2000 грн, решту фінансування УАЛ здійснює інвестиційний фонд Western NIS Enterprise Fund, створений урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Протягом  року студенти пройшли поглиблене навчання з логіки, математики, фінансового менеджменту, іноземних мов, української та світової філософії, історії, релігієзнавства, політології, національної безпеки, комунікацій. Заняття для слухачів Академії провели Ярослав Грицак, Валерій Пекар, Павло Шеремета, Ярослава Джонсон, Віктор Зотов, Андрій Зелінський, Наталя Попович, Михайло Винницький та інші. Студенти взяли участь у кількох поїздках по Україні та міжнародній навчальній подорожі сімома країнами Європи, а також здійснили «молодіжний десант» у Нідерландах напередодні референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Перед Україною сьогодні відкриті великі можливості, але нам потрібні сучасні, ефективні й відповідальні лідери. Сьогодні Академія випускає 39 майбутніх лідерів. Це поки що невеликий, але дуже вагомий внесок у майбутнє України. Виховання сильних лідерів – ключ до розбудови сильної держави», – зазначив Борис Ложкін, головна Адміністрації Президента України.

Навчання в УАЛ триває 6 днів на тиждень, один із яких студенти присвячують волонтерській діяльності. Протягом року вони допомагали плести маскувальні сітки, організовували прибирання території та заходи для дітей, позбавлених батьківської опіки. А також долучились до благодійного забігу, присвяченого пам’яті Ігоря Брановицького, який організувала Академія.

 «Перша Академія відбулася! Ми дуже задоволені результатом роботи. Але найбільше вражають ці молоді натхненні хлопці й дівчата, якими може по-справжньому пишатись і Академія, і Україна. Вони вміють приймати власні рішення, вони відважні і вони мріють про кращу країну. З такими майбутніми лідерами Україна буде розвиватись і змінюватись на краще», – прокоментувала Ярослава З. Джонсон, Президент і Головний виконавчий директор фонду Western NIS Enterprise Fund.

 ULA_Johnson_Lozhkin

Організатори сподіваються, що досвід Української Академії Лідерства допоможе в реформуванні державної освіти, до якої буде інтегровано деякі проекти неформального навчання УАЛ. Це буде відображено у новому Законі «Про освіту», який готують у МОН.

Students

Керівництво Академії має надію, що її перші випускники зможуть поширювати свій досвід серед ровесників. Студентське самоврядування, яке давало можливість формувати програму навчання, а також присвята одного дня на тиждень допомозі спільноті виробило у випускників чітке розуміння власної відповідальності за розвиток громади, країни.

«Рік тому я закінчила школу і не могла остаточно вирішити, що хочу робити далі, куди вступати. Думала, що Українська Академія Лідерства дасть мені більше нових знань і допоможе визначитись. Але результат виявився набагато крутішим! Програма Академії дуже різнобічна, ми мали змогу випробувати себе майже у всьому: від спорту до створення власних медіапроектів. Дуже сподобалась робота в команді, взаємопідтримка учасників. А також те, що ми могли робити корисні проекти – не лише для себе, але і для інших людей, і для України. Я дуже вдячна викладачам та ідейним натхненниками Академії за цю можливість! Тепер я знаю, куди маю рухатись у житті», – Іванна Гребеняк, випускниця Української Академії Лідерства 2016 року.  

Творимо себе – творимо Україну!

Українська Академія Лідерства – 10-місячна навчальна програма для 17-18-річних молодих людей, які закінчили середню школу. Навчання будується на поєднанні елементів фізичного, академічного і духовного виховання і вдосконалення. Академія заснована у 2015 році за підтримки інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund. Проект реалізується за підтримки Адміністрації Президента, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України.  

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – фонд із капіталом у розмірі 150 мільйонів доларів США, що інвестує у підприємства малого та середнього бізнесу в Україні та Молдові. Доходи від прямих інвестицій WNISEF у розмірі від 1 мільйона до 10 мільйонів доларів США використовуються, головним чином, для реструктуризації та розширення бізнесу його портфельних компаній. З моменту свого заснування WNISEF інвестував приблизно 168 мільйонів доларів США у цілу низку підприємств, що мають значний досвід у виробництві споживчих товарів, будівельних матеріалів, упаковки, у сфері роздрібної торгівлі та фінансових послуг. Cьогодні Фонд реалізує 4 програми, метою яких є допомога Україна та Молдові в цей складний період шляхом розробки економічної політики та розвитку лідерства.

Share

Висловіть свою думку

Google+