Чому в Україні непомітні реформи? Валерій Пекар в ефірі ТК Соціальна Країна

Share

Чому в нашій країні не відбуваються реформи і що для цього треба зробити? На ці питання в студії СК телеведучому Олександру Янковському відповідає співзасновник громадянської платформи «Нова країна» Валерій Пекар. З чого ці реформи повинні складатися?

Валерій Пекар, ТК Соціальна Країна, Нова Країна

Всі реформи відбуваються. Проблема в тому, що вони йдуть занадто повільно і люди не бачать результатів. Українці бачать, що наразі дуже мало чого змінилося в регіонах. Ті самі корупція, монополізм, свавілля міліції та суддів. Що у нас в активі? Можна пишатися своєю країною, яка зупинила агресію величезної імперії. Наш пасив – це війна, підвищення тарифів і втрата заощаджень. Тобто баланс поки що не дуже добрий. Чому так? Одна з причин полягає в тому, що ми згаяли 9 місяців минулого року після Майдану, тому що не мали парламенту, який був би готовий робити реформи. У жовтні ми обрали народних депутатів і лише на початку грудня ми отримали парламент, який почав працювати над реформами. За декілька місяців ВРУ зробила фантастичну роботу, жоден парламент в українській історії так не працював. Наш уряд мав би бути професійним урядом технократів, а наразі він нагадує ковдру з клаптиків, де частина міністрів є абсолютними реформаторами, а частина – гальмує реформи. Професіонали прийшли робити реформи, а політики прийшли їх гальмувати, тому що в політиків є інтерес залишити по-старому.

З яких компонентів складаються реформи?

Будь-яка реформа розкладається на декілька дуже простих речей. Треба зібрати експертів і зрозуміти, що треба зробити. Треба підготувати зміни до законодавства, провести ці зміни через парламент. Треба розробити підзаконні акти, поміняти людей на ключових посадах і надати їм повноваження. Від самого початку до самого кінця треба щодня пояснювати людям кожну конкретну реформу, що від неї отримає кожен громадянин.

70% українців взагалі не виїжджали за межі області, в якій народилися. Як зробити наших людей мобільними?

Треба зробити реформу в «Укрзалізниці». Їздити Україною має бути дешево, швидко та просто. По-друге, має бути пропаганда. Щодня ми маємо пропагувати людям, що живуть, наприклад, у Слов’янську, що, якщо вони приїдуть до Львова, то побачать чудове місце, де їм завжди будуть раді і не картатимуть за російську мову.

Ви проводили сесію стратегічного планування в Одесі. Як ви гадаєте, що Михаїл Саакашвілі може зробити з Одеською областю?

Саакашвілі нічого не може зробити, тому що повноваження голови обласної адміністрації дуже обмежені. Це просто представник центральної влади в регіоні. Але чому ж зараз сотні людей їдуть в Одесу і просто пропонують свої послуги голові обладміністрації, навіть, як волонтери? Ці люди повірили в зміни в країні на краще і, якщо вони стануть командою нового губернатора, то ці зміни пройдуть дуже швидко. Народ може зробити все, чиновник може зробити дуже мало.

На стратегічний сесії в Одесі 600 одеситів цілий день працювали разом. І це були лідери міста – громадянські активісти, великі підприємці, відомі діячі культури, тощо. Ці 600 одеситів доходили спільної точки зору, як змінювати місто та область. Я сам не вірив, що таке можливо. Саакашвілі виступив на початку сесії, прийшов на її завершення, вислухав всі підсумкові виступи у різних напрямках, потім все детально прокоментував. Це просто інший рівень діалогу. Кожен глава обладміністрації може так працювати.

Багато хто сприймає Саакашвілі як мера Одеси, але Одеська область – це не тільки Одеса.

Фокус був не на Одесі, а на Одеській області – агропромисловому комплексі, на обласних дорогах, фокус був на пов’язанні всіх частинок області між собою, на портах. Це був захід, присвячений розвитку саме Одеського регіону.

Про які конкретні проекти можна говорити вже зараз?

Є проблеми міського транспорту, незаконної забудови, берегової смуги, контрабанди. Проблему контрабанди дуже просто вирішити. Тут, окрім політичної волі, нічого не потрібно.

Якщо буде припинена контрабанда, чи не повстане там відомий на всю Україну ринок?

Є проблема. Коли буде припинена контрабанда, то одесити можуть повстати, тому що вони з цього живуть. Саме тому треба все пояснювати, що зараз буде гірше, але потім буде набагато краще.

sockraina.com

Share

Висловіть свою думку

*

Google+