Координатори ГП Нова Країна в програмі “Клуб реформ” 25.11.2015

Share

Координатори ГП Нова Країна Тарас Козак і Олексій Геращенко в ефірі програмі “Клуб реформ” 25.11.2015 обговорили податкову реформу. До дискусії також долучились:
– Керівник податково-юридичного відділу компанії Ernst&Young Володимир Котенко
– Заступник міністра фінансів України Олена Макеєва
– Старший економіст Центру соціально-економічних досліджень «Case Україна» Володимир Дубровський
– Експерт ГІ «Реанімаційний пакет реформ» Павло Кухта

Олена Макеєва: “Ми розуміємо, хто сьогодні більше потребує допомоги. Тому люди, які отримують менші заробітні плати, будуть отримувати більше грошей в результаті нашої реформи. Для тих, хто має більші статки, реформа не буде такою суттєвою, як для пересічних громадян”

Олексій Геращенко: “З того, що створює підприємець в Україні, половину в нього забере держава. Україна на сьогоднішній день має 107 місце в світі в рейтингу Doing Business за категорією “Оподаткування” і 162 місце за Індексом економічної свободи, між Бірмою і Болівією. А той податковий прес, який є в Україні, він характерний для заможних європейських країн”

Тарас Козак: “Ця реформа (Мінфіну) не вносить практично жодних змін. Це називається “fine tuning” і не веде до зростання економіки”

Володимир Котенко: “Причина великого відсотку перерозподілу – в тому що ВВП замалий”

Павло Кухта: “Якщо б ми теоретично прийняли зараз реформу Комітету з тими ставками, вже у січні ми б почали недоотримувати доходи до того рівню видатків, який ми собі запланували. Наприкінці першого місяця в нас би не вистачило грошей, щоб платити пенсії і зарплати”

Володимир Дубровський: “Обсяг податкових надходжень – це не предмет податкової реформи. Треба зменшувати видатки. А ВВП збільшує бізнес, для нього треба зробити умови, за яких він може це робити. І от тут реформа, яку пропонує Комітет, вона принципово краще, бо вона є реформою”

Share

Висловіть свою думку

*

Google+