Виключне право народу – реальність чи гасло?

Share

21 липня під патронатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лубківської відбувся Круглий стіл на тему «Конституційний лад в Україні». Провідні науковці, представники влади та громадські діячі зібрались для обговорення необхідності змін до головного закону країни, а також ролі народу в процесі визначення конституційного ладу.

2

Круглий стіл з питань обговорення конституційної реформи став продовженням дискусії, що розпочалась минулого тижня в Клубі експертів Нової Країни. Та якщо на необхідності внесення змін до Конституції України сьогодні наголошує більшість експертів, питання щодо того, які саме зміни і в який спосіб мають бути реалізовані, залишається темою активної дискусії.

«Виключне право народу – реальність чи гасло?» – саме таким було головне питання дискусії.

1
Упродовж зустрічі учасники:

  • окреслили передумови, напрямки і форми забезпечення реалізації виключного права народу щодо встановлення конституційного ладу в Україні;
  • обговорили та оцінили наявні можливості і засоби щодо здійснення системної просвітницько-агітаційної, правозахисної, науково-дослідницької та культурно-мистецької роботи з метою пробудження громадянської свідомості та української національної ідентичності у кожного громадянина;
  • визначили необхідність усвідомлення кожним свого виключного права та найвищого громадянського обов’язку у визначенні свого власного майбутнього та майбутнього своєї держави.

Ініціатором проведення Круглого столу виступила ВОГО «Ми разом». До складу учасників увійшли більше 20 експертів, серед яких відомий український письменник, засновник Народного руху України, Іван Драч. Від Громадянської платформи Нова Країна до обговорення долучився координатор стратегічної та експертної груп Сергій Опря.

4

«Ми не можемо змінити минуле, тому нам не потрібно за нього чіплятися… Пропоную не сперечатися між собою, а знайти порозуміння і зробити все можливе, щоб змусити владу працювати та служити народу… Як це можна зробити? Безумовно, потрібно консолідувати зусилля в першу чергу тих груп, які працюють над внесенням змін в Конституцію і здатні об’єднатися навколо нових змістів, цінностей та принципів» – з такою позицією виступив Сергій.

За підсумками 2,5-годинної дискусії було визначено основні шляхи подальшої співпраці. Найближчим часом буде допрацьований і підписаний МЕМОРАНДУМ про ПАРТНЕРСТВО заради щасливого майбутнього України, в якому сформульовано основну мету та принципи взаємодії членів громадянського партнерства задля забезпечення реалізації виключного права народу визначати конституційний лад в Україні.
 

 

Share

Висловіть свою думку

*

Google+