Якість понад усе

Share

Навчатись ніколи не пізно! 2 грудня на черговій лекції проекту “Уроки Нової Країни” підприємці пізнавали основи менеджмента якості. Корисними порадами про те як за місяць підготуватись до створення Зони вільної торгівлі з ЄС поділилась бізнес-тренер Вікторія Олешко.

Уроки Нової Країни, Управління якістю, 2 грудня

Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом набуває чинності з 1 січня 2016 року. Це неабиякий виклик як для українського уряду, так і для вітчизняного бізнесу. Наш внутрішній ринок відкривається для виробників з Європи – отже, посилиться конкуренція. А значить, ми маємо реорганізувати своє виробництво таким чином, щоб відповідати європейським стандартам якості.

Які інструменти пропонує сучасний менеджмент для вирішення такого складного завдання? Що можемо зробити для підвищення конкурентоспроможності українських товарів? Та що означає справжня якість на глобальному ринку? Саме ці питання були розглянуті під час лекції в медіа-центрі Нова Країна.

Вікторія Олешко, Уроки Нової Країни, Управління якістю

Спочатку учасники спробували разом сформулювати визначення якості та дійшли висновку, що якість залежить від багатьох чинників та не може бути однаковою для різних людей у різних ситуаціях. Кожен виробник товару або постачальник послуги має враховувати потреби клієнта, тобто, встановлювати саме такі параметри якості свого продукту, які задовольняють споживача.

Вікторія познайомила учасників з трьома концепціями, що дають можливість досягти встановлених цільових параметрів якості.

Концепції управління якістю, Уроки Нової Країни, 2 грудня

Стандарти ІСО знайомі всім, хто цікавиться питаннями менеджменту якості. Але ця система в очах представників вітчизняного бізнесу набула репутації «фабрики паперів». Чому так сталося? І як подивитися на стандарти ІСО під іншим кутом? В ході зустрічі бізнес-тренер розповіла, які фундаментальні ідеї закріплені в стандартах, та без чого неможливо побудувати систему менеджменту якості малому та середньому бізнесу. Учасники також познайомилися з корисними інструментами методологій бережливого виробництва та 6 сигм і висловили наміри спробувати їх вже незабаром.

Підбиваючи підсумки, Вікторія Олешко зазначила: “Підвищення якості сьогодні – це ключове питання для бізнесу, якщо наші підприємства не хочуть втратити свої ринки, а навпаки – розширити їх та вийти зі своїми продуктами до країн Європи. Для вирішення цього питання є багато інструментів – треба їх вивчати, обирати та впроваджувати до роботи. Наше майбутнє – в наших руках”.

Вікторія Олешко на лекції Уроків НК, 2 грудня

Share

Висловіть свою думку

*

Google+