Змінимо Конституцію разом!

Share

В понеділок, 13 липня, в Клубі експертів Нової Країни обговорили необхідність змін до головного закону України. До участі в дискусії було запрошено Ігоря Когута – політолога та Голову Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, а також народного депутата України від об’єднання «Самопоміч» Вікторію Пташник, яка минулого року була членом команди Громадянської Платформи Нова Країна і приймала активну участь у створенні Візії Нової Країни в якості координатора групи “Закон і порядок”.

Клуб експертів
Експерти виступили з пропозиціями щодо конституційної реформи, а згодом відповіли на запитання присутніх, серед яких були представники громадських організацій, підприємці, діячі освіти.

Запрошені гості акцентували увагу учасників зустрічі на необхідності реформ у сфері місцевого самоврядування згідно з принципом субсідіарності – коли кожен рівень управління має саме стільки відповідальності, скільки зможе витримати. При цьому ефективне та раціональне управління власними ресурсами є необхідною запорукою розвитку будь-якої громади.

Під час активної дискусії було обговорено:
– особливості конституційного процесу в Україні;
– можливості організації інклюзивного процесу конституційної реформи;
– спосіб реформування Конституції: вносити зміни в існуючий текст чи писати новий проект?
– повноваження Президента і перфектів в проекті Конституційної реформи;
– необхідність наділення територіальних громад більш широким колом прав та обов’язків.

В якості модератора виступив Дмитро Лубкін, координатор групи «Конституція та політичний устрій» Громадянської Платформи Нова Країна.

За підсумками засідання Клубу експертів було вирішено створити платформу для обговорення майбутнього проекту Конституційної реформи на базі ГП Нова Країна. Долучитись до неї та запропонувати свої ідеї щодо змін до Конституції незабаром зможе кожен бажаючий громадянин.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+