Знання проти корупції: відкрито безкоштовні online-курси з OSINT

Share

1 вересня на сайті союзників «Битви за правду» OSINT Academy запущений курс online-навчання технологіям OSINT (Open Source Intelligence – розвідка по відкритих даних). 10 корисних відео-уроків від експерта з інформаційних війн Дмитра Золотухіна – mustsee для антикорупційників.

OSINT+Битва
OSINT-техніки в останні роки активно застосовуються журналістами та розслідувачами у провідних світових виданнях. Адже стрімкий розвиток соціальних медіа призводить до того, що інформацію все важче приховати. А розвинуті навички роботи з пошуковими системами та відкритими джерелами дозволяють дізнатись багато нового про будь-яку людину чи організацію.

До 10 відео-уроків відкрито вільний доступ для всіх бажаючих. Учасники навчаться інструментам пошуку інформації про кандидатів у народні обранці, політиків, фізичних та юридичних осіб, тендерні закупівлі тощо, досліджуватимуть url-адреси для виявлення прихованої інформації.

Перелік тем відео-уроків:

Урок 1. Як шукати інформацію онлайн

Урок 2. Як використовувати ідентифікатори в пошуку

Урок 3. Що таке «невидимий інтернет» (invisible web)

Урок 4. Як виглядає сайт зсередини

Урок 5. Комплексне використання операторів пошуку

Урок 6. Google-пошук по зображенням

Урок 7. Геолокація зображень та відео

Урок 8. Реєстри – джерела відкритої інформації

Урок 9. Пошук в соціальних мережах

Урок 10. Пошук в Єдиному державному реєстрі

Навчання проводить експерт з інформаційних війн та конкурентної розвідки Дмитро Золотухін, директор Інституту постінформаційного суспільства, засновник проекту Razvedka.in.ua та керівник платформи OSINT Academy  – всеукраїнського освітнього проекту, в рамках якого понад 1000 учасників у 19 містах України безкоштовно відвідали OSINT-тренінги.

Отримані знання сприятимуть створенню суспільно-важливого контенту, зокрема про корупціонерів, для розпізнавання «фейків», неправдивої інформації окремих ЗМІ тощо.

Share

Коментарі
  1. Володимир Яблонський коментує:

    Варто розмістити текстовий варіант курсу.

  2. Любов коментує:

    Дуже прикро за процвітання корупції на таможні… Адже саме там про Україну таїн українців, здобувається перше враження… теж саме, на блок постах…

  3. Любов коментує:

    Дуже прикро за процвітання корупції на таможні… Адже саме там про Украу таїн українців, здобувається перше враження… теж саме, на блок постах…

Висловіть свою думку

Google+