Звернення ГП Нова Країна до Прем’єр-міністра України

Share

Щодо втручання силових структур у господарську діяльність підприємств.

Шановний Володимире Борисовичу,

Ваш Кабінет вперше за роки незалежності демонструє відкритість роботи і здатність бачити реальні проблеми, з якими стикається економіка України. У своєму виступі 2 грудня в ТПП Ви сказали, що оголосили публічну війну контролюючим органам, які “кошмарять” бізнес. Ми раді, що Уряд нарешті звернув увагу на факти невиправданого втручання в діяльність підприємств. І, особливо, ми хотіли б зосередити Вашу увагу на дії силових структур, яким бізнес не може протистояти, оскільки проти підприємців використовуються озброєні загони спецслужб.

Протягом останніх двох років податкова міліція і економічні підрозділи СБУ неодноразово показово вривалися в офіси і, навіть, приватне житло підприємців з метою заблокувати діяльність і заволодіти грошовими коштами, апаратурою та документацією. Жертвами таких силових атак ставали в’єтнамські підприємці в Одесі, IT-компанії в Києві та Харкові, імпортери на митних постах тощо. І ось сьогодні – компанії в порту Південному.

Неодноразово керівники Державної Фіскальної служби України заявляли про необхідність реформування цього органу, але він так і залишається основним бар’єром, перешкодою для підприємців здійснювати свою діяльність. Застарілі електронні сервіси, ручне втручання в автоматизовані системи, продовження практики розсилки “листів щастя”, телефонних дзвінків і особистих контактів з підприємцями.

Сьогодні ми стоїмо перед вибором – або Україна залишається корумпованою поліцейською країною з найнижчим ВВП в регіоні, зі зростаючою еміграцією трудових ресурсів, з найнижчим показником економічної свободи, або Україна відмовляється від силових адміністративних методів контролю і обирає економічну свободу та економічне зростання, перемогу над бідністю та сталепідвищення добробуту громадян.

Існування податкової міліції та економічного підрозділу СБУ несумісне з розвитком економіки, зі створенням нових робочих місць, із залученням іноземних інвестицій, зі створенням сприятливого бізнес-клімату. Ці дві структури повинні бути ліквідовані негайно, якщо ми хочемо перейти від тотального контролю до вільної економіки. Одночасно з ліквідацієюзгаданих структур, необхідна негайна зміна керівництва ДФС, оскільки нинішнє показало свою повну неспроможність у питаннях реформування органу, який для платників податків є уособленням держави.

Всі європейські країни, починаючи від Великої Британії та Німеччини і закінчуючи нашими сусідами Польщею та країнами Балтії, повністю відійшли від практики втручання в господарську діяльність, а тим більше від використання в спілкуванні з підприємцями збройних силових структур. Необхідно і Україні перейняти такі методи та запровадити електронні формати контролю роботи компаній. Необхідно ліквідувати ті служби, які явно демонструють, що є бар’єром на шляху розвитку нашої країни.

Ми закликаємо Вас оголосити нульову толерантність до окремих осіб та цілих підрозділів у правоохоронних органах, які використовують своє становище для особистого збагачення. Про низьку ефективність роботи таких підрозділів, про їхні порушення, в податкову службу неодноразово заявляли депутати, які працюють в Комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики – Ніна Южаніна, Тетяна Острікова, Андрій Журжій та інші. Громадські організації та експерти неодноразово наголошували про порушення в ДФС. Податкову міліцію обіцяли ліквідувати попередні очільники Уряду. Настав час комусь цей намір виконати.

Ніщо так не потрібно сьогодні українцям, як економічна свобода, свобода ставати заможними, свобода здійснювати свої мрії. Сподіваємося, що Ви, шановний пане Прем’єр-міністре, як і весь Кабінет Міністрів, поділяєте і підтримуєте прагнення українців до свободи і процвітання. Чекаємо від Вас невідкладного ухвалення рішень по згаданих вище структурах.

Громадянська Платформа Нова Країна

Нова Країна

Share

Коментарі
  1. Володимир Яблонський коментує:

    Податкову поліцію дійсно слід ліквідувати. Вона дублює функції інших правоохоронних органів. Стосовно іншого – закони існують для того щоб їх виконували, в тому числі примусово, під загрозою покарання. Жодного доказу того, що перевірка суб’єктів господарської діяльності здійснювалась всупереч закону не наведено. Слід залучати до готування подібних звернень професіоналів та додавати до них проекти нормативних актів. Не слід кришувати підприємців які порушують закон.

Висловіть свою думку

Google+