19-те засідання Національної ради реформ

Share

Вчора відбулося 19-е засідання Національної ради реформ, друге у 2016 році. Засідання повністю було присвячено презентації програми дій уряду. Як завжди, ці нотатки я пишу у сухому репортажному стилі, виносячі особисті коментарі в інші пости.

19-те засідання Нацради реформ

Оскільки засідання розпочалося буквально через годину після повернення Надії Савченко в Україну, перші декілька хвилин були присвячені цій знаменній події. Після цього президент, прем’єр-міністр та перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко по черзі коротко висловилися про документ та обставини його розробки. Володимир Гройсман зазначив, що державна політика в Україні здебільшого не лише неефективна, але й популістична. Ірина Геращенко визначила безвідповідальність народних депутатів як ключову загрозу реалізації планів.

Потім слово було надане Лєшеку Бальцеровичу, співголові Стратегічної групи радників для підтримки реформ в Україні. Він зазначив, що за роки незалежності Україні вдалося захистити суверенітет і відмежуватися від Росії, досягти певного рівня демократії, громадянських прав та свобод, забезпечити зростання рівня життя населення порівняно з радянським періодом (хоча значно менше, ніж потрібно), а також побудувати відкриту глобалізовану економіку. Продемонструвавши ряд графіків, пан Бальцерович визначив причини економічного спаду 2014-2015: пізній початок та недостатній прогрес реформ до 2013 року, а також військову агресію та торговельну війну з Росією, підкресливши, що ці останні фактори часто недооціюють, а насправді спад 2014 року визначений ними на 75%, 2015 року — на 40%. Пан Бальцерович презентував цікавий аналітичний звіт під назвою “Україна: уроки минулого та завдання на майбутнє”, підготовлений визначним канадським економістом Олегом Гаврилишиним (не плутати з Богданом Гаврилишиним).

Після цього по черзі десять міністрів коротко представили свої розділи урядового плану. Про план писалося вже багато, він є у відкритому доступі на сайті Кабінету міністрів (на даний момент це проект, який має бути завтра затверджений, бо ще сьогодні вносилися останні правки за результатами обговорення з різними експертними групами; загалом це перший урядовий план за всі роки незалежності, який відкрито обговорюється і редагується таким чином). Тому я не буду цитувати виступи міністрів, а краще згодом окремо зупинюся на всіх основних розділах документу. Презентації доступні на сайті Національної ради реформ, кому цікаво, дивіться.

На цьому поки все, мушу бігти, там ще було декілька цікавих речей, але то напишу згодом.

Share

Висловіть свою думку

Google+