Апдейт по реформі держслужби

Share

Із призначенням уряду Гройсмана значно активізувалась робота щодо розробки та  узгодження із стейкхолдерами Стратегії реформи державного управління в Україні. Це – фундаментальна реформа, про необхідність якої ми, експерти, говоримо вже більше 2 років. Це – реформа реформ, тому що за мету має реформування самої системи управління державою, і передбачає в тому числі залучення через конкурси так званих «реформаторських кадрів» в кожне міністерство чи інші органи влади, дебюрократизацію, електронізацію, оптимізацію, децентралізацію та інші важливі «…ції».

Робота над Стратегією останні 2 місяці ведеться практично он-лайн у співпраці із експертами ЄС високого рівня. До слова сказати, що узгодження суми кошторису реформи ведеться практично в телефонному режимі.

7 червня була нарада-презентація реформи заступникам міністрів ключових міністерств, на черзі – затвердження Стратегії на Координаційній Раді, яка очолюється віце-прем’єр міністром Іванною Климпуш-Цинцадзе. Після цього Стратегія отримає офіційний статус і її можна буде оприлюднювати. За планом, Стратегія має бути затверджена на засіданні КМУ 22.06.2016. Якщо все буде за планом, то Мінфін до 15.07.2016 підпише угоду із ЄС про фінансову підтримку реформи.

Варто відзначити, що громадські експерти відіграють ключову роль в підготовці документів Стратегії, тому разом із партнерами із РПР та ЦППР ГП Нова Країна є серед фундаторів реформи. За експертами цих трьох ГО закріплено місце  в Координаційній Раді, персонально – Бродський, Коліушко та Сорока.

Реформа розрахована на 5 років до 2020 року включно, і нам разом із представниками та очільниками уряду належить виконати великий обсяг роботи для її реалізації.

Сорока С.

Share

Висловіть свою думку

Google+