Апдейт реформи фінансового сектору

Share

2016 рік не став роком прориву в підготовці та схваленні нормативних актів, необхідних для реалізації реформ фінансового сектору в Україні. За даними Національної ради реформ виконання завдань реформування фінансового сектора в 2016 році оцінюється на рівні 36%. Це один з найнижчих показників. Для порівняння просування реформи управління державною власністю оцінюється в 83%, державних закупівель – 75%, дерегуляції і розвитку підприємництва – 69%.

Деякі важливі для розвитку фінансового сектору законопроекти (3498, 1797-1) були прийняті у першому читанні ще навесні, але далі не було знайдено консенсусу між депутатами, регуляторами та учасниками  ринку для їх прийняття в цілому.

ПЕРЕМОГА РОКУ. Прийнято Закон «Про споживче кредитування», який забезпечить захист прав та законних інтересів як споживачів, так і кредитодавців у цій сфері, створить належне конкурентне середовище на фінансовому ринку, підвищить рівень довіри населення до нього, забезпечить сприятливі умови для розвитку економіки України.

ЗРАДА РОКУ. Не прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг» (2456-д), що ускладнює впровадження Закону «Про споживче кредитування».

Сергій Москвін, координатор групи «Реформи фінансового сектору»: ГП Нова Країна ініціювала проведення на сторінці групи “Фінансові ринки” в соціальній мережі Facebook опитування: «Які оргвисновки будуть зроблені з не досягнення результатів Комплексної програми розвитку фінансового сектора?» 60% респондентів не вірять, що органи державного регулювання фінансових ринків зроблять якісь висновки, тобто припускають, що швидкість реалізації реформ залишиться такою ж невизначеною; 16% вважають, що регулятори не вважають себе відповідальним в зриві власних планів, тобто по суті не відповідають за їх виконання; 13% чекають, що дедлайни пересунуть далі. 6% респондентів не знають, що це за реформи такі і яке відношення вони мають до реальності.

ДОБРИЙ ЗНАК у 2017 році. НКЦПФР у січні винесла на обговорення проект рішення про скасування обмежень для здійснення розміщення і обігу цінних паперів іноземних емітентів на території України. Група «Реформи фінансового сектору» ініціювала прийняття такого документу ще два роки тому.

Financial-Sector

Share

Висловіть свою думку

Google+