Міністерство фінансів проігнорувало найбільший ресурс

Share

Дивлюся я на команду, яка розробляла, обраховувала і пропагує проект ліберальної податкової реформи. Десятки досвідчених економістів, фінансистів, аудиторів, журналістів. Дуже різних людей, які злагоджено і наполегливо працюють разом майже цілодобово. Неймовірна сила, Dream Team.

Якщо би Уряд використав таку силу для спільної роботи над податковим кодексом і бюджетом (так само, як використовують “волонтерські десанти” Міноборони, Мінекономіки, Мінагрополітики тощо — лише вчора Davit Sakvarelidze говорив про “внутрішні майдани” у міністерствах і відомствах), це був би надзвичайно ефективний альянс.

Міністерство фінансів проігнорувало найбільший ресурс, який є у постмайданівської України, — громадських активістів. Громадянське суспільство безкоштовно і якісно виконало би більшу частину роботи, а Мінфін би модерував, спрямовував і підживлював процес, а потім представив би результати від свого імені. Але альянсу не склалося.

А міг скластися. Цільова команда податкової реформи спочатку зібрала навколо себе величезне коло фахівців. Але коли дійшло до написання проекту податкової реформи, Мінфін сказав: всім дякую, всі вільні, далі ми самі. Розчароване громадянське суспільство пішло своїм шляхом, спочатку консолідувавши свою позицію (все починалося з 12 різних проектів, а завершилося одним спільним), а потім об’єднавши зусилля з профільним парламентським комітетом.

Не секрет, що на низовому рівні в Мінфіні дуже мало нових людей з новими цінностями, які могли би кваліфіковано виконати таку роботу: якісні кадрові зміни зачепили лише верхівку міністерства. Тому не виключено, що чутки про підготовку мінфінівського податкового кодексу якоюсь великою консалтинговою компанією врешті справдяться.

Причина того, що альянс не склався, — у недовірі. Не всі зрозуміли, що суспільство змінилося, і не всі довіряють цим змінам. Як сказав Олексій Геращенко, не всі повірили, що Майдан був справжнім. А хто не вірить у Майдан, той не може організувати “внутрішній майдан” у себе, щоб назавжди попрощатися з пострадянським минулим.

Майдан

Share

Висловіть свою думку

*

Google+