Новий проект Громадянської Платформи Нова Країна

Share

Хочу поділитися проектом, який нині розробляється активом Громадянської Платформи Нова Країна. Він буде цікавий багатьом, особливо в регіонах.

Я декілька разів писав про проект моніторингу реформ, що був ініційований фактично Представництвом Європейського Союзу та координований Адміністрацією Президента, а наші активісти зіграли важливу роль і в підготовці методології, і в розробці ключових показників ефективності по 18 пріоритетних реформах, і в узгодженні всього цього із численними зацікавленими сторонами. Ця робота вже скоро буде завершена.

Але реформи лише запускаються у центрі, а втілюються на місцях. Можна наприймати скільки завгодно законів та постанов, але ключові речі робляться (чи не робляться) далеко від столиці. Майже всі реформи потребують системних дій на рівні обласних та місцевих органів влади. Ключовою персоною, скажімо, у реформі охорони здоров’я виявиться не міністр, а головний лікар міської лікарні, і так само в усіх інших сферах.

Отже, сутність нашої ідеї — організувати моніторинг впровадження реформ на обласному рівні. Що ми маємо зробити?

1. Розробити методологію оцінки та ключові показники. Зрозуміло, показники будуть відрізнятися від тих, що на національному рівні, але мають гармонувати. Узгодити показники з Цільовими командами реформ.

2. Організувати та навчити місцеві команди громадських активістів, забезпечити їх методичними та інформаційними матеріалами, зв’язати з місцевою владою та Цільовими командами реформ (це важливо також і для ЦКР, щоб мати можливість отримати незалежну інформацію з місць).

3. Силами місцевих команд проводити регулярний моніторинг (незалежне оцінювання) впровадження реформ на рівні області. Публікувати результати, доносити до суспільства та керівництва країни. Звичайно, надавати постійну методичну допомогу із центру, а також непогано іноді робити крос-регіональний аудит оцінювання. Як знайдемо гроші, то будемо ще періодично збирати команди у різних містах для обміну досвідом та фану.

4. Нарешті, бенчмаркінг: рейтинги регіонів щодо втілення тих або інших реформ, вивчення і поширення найкращого досвіду.

Тверезо оцінивши нашу організаційну спроможність, ми вирішили обмежитися 12 ключовими містами та 10 реформами, що мають найбільший регіональний вимір (децентралізація, державне управління та місцеве самоврядування, судова та правоохоронна реформи, освіта та охорона здоров’я, публічні закупівлі, дерегуляція тощо).

Наші партнери допомагатимуть: так, наприклад, Відкритий Університет Майдану візьме на себе навчальну сторону проекту. Певен, що й інші партнери підключаться.
Ідею вже позитивно оцінили і в секретаріаті Національної ради реформ, і в Представництві Євросоюзу.
Треба ще дошліфувати бачення, тоді почнемо. Чекайте на новини.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+