Підприємці просять владу не погоджуватися на податкову реформу Мінфіну

Share

Підприємницька спільнота звертається до народних депутатів України з проханням не підтримувати завтра на позачерговому засіданні Верховної Ради законопроект податкової реформи Міністерства фінансів, зареєстрованого під №3630.

Прес-конференція “Який варіант податкової реформи влаштує малий та середній бізнес?”, 16 грудня

Прийняття даного проекту закону спровокує соціальні конфлікти в суспільстві, а також не сприятиме стабілізації економіки країни, оскільки не містить фундаментальних змін системи адміністрування податків.

Так підсумувала генеральний директор “Business Gathering”, експерт з комунікацій Національної платформи МСБ Анастасія Баклан висновки прес-конференції “Який варіант податкової реформи влаштує малий та середній бізнес?”, що відбулася 16 грудня в інформаційному агентстві “УНІАН”.

Приводом для проведення дискусії стало оголошення про проведення позачергового засідання ВРУ завтра, 17 грудня, на якому заплановано розглянути проект Закону України №3630 «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні», розроблений Мінфіном.

Прес-конференція “Який варіант податкової реформи влаштує малий та середній бізнес?”, 16 грудня

Подія організована Коаліцією бізнес-асоціацій з 15 регіонів держави, що об’єдналися на захист спрощеної системи оподаткування на площадці Національної платформи МСБ, за підтримки проекту “Український Інвестиційний Діалог”.

За одним столом зібралися лідери підприємницької спільноти та громадянські активісти, аби попередити народних депутатів України про недопустимість підтримки даного законопроекту. Експертні думки щодо цього документу, які ризики у ньому закладені для сектору МСБ та економіки вцілому висловили Андрій Гарнат, координатор «Рух Бізнесу України», керівник групи компаній “Алміра”, Олександр Білошкурський, експерт Спілки підприємців “Стіна”, Національна платформа МСБ, Тарас Козак, голова бюджетного комітету Громадської ради при Міністерстві фінансів, Павло Себаст’янович, координатор групи ‘Податки” Громадянської Платформи Нова Країна.

На думку експертів, прийняття законопроекту №3630 призведе до ліквідації значної частини бізнесу, вивозу його за кордон або переходу в тінь, оскільки він передбачає збереження корупційних схем, консервацію існуючої системи, значне посилення податкового навантаження та адміністративного тиску на бізнес.

Прес-конференція “Який варіант податкової реформи влаштує малий та середній бізнес?”, 16 грудня

Експертами громадянської платформи “Нова Країна” та авторським колективом альтернативного законопроекту податкової реформи №3357, був сформований список складових урядового законопроекту, що є принципово неприйнятними:

 • Оподаткування дивідендів за ставкою 18% у поєднанні з оподаткуванням прибутку за ставкою 18% залишає нашу країну інвестиційно непривабливою;
 • Оподаткування фонду оплати праці за ставками 18% податку на доходи фізичних осіб + 20% єдиного соціального внеску + 1,5% військового збору – не створює тих умов, за яких відбудеться істотна детінізація заробітних плат;
 • Оподаткування прибутку за формулою чинного законодавства збереже податок на прибуток в якості корупційного, продовжить функціонування схем виведення капіталу і збір податку на принципах так званого «податкового навантаження» через адміністративний тиск ДФС;
 • Ускладнюється і обмежується використання спрощеної системи оподаткування малим бізнесом + фактично ліквідовується 2 група платників єдиного податку;
 • Вихолощує сама ідея створення електронного кабінету платника податків – законопроект тільки встановлює обов’язок КМУ розробити і затвердити підзаконний акт, що регламентує його роботу (а це могло б бути зроблено і без прийняття законопроекту);
 • Збереження дискреційних норм, що дозволяють знімати податковий кредит за формальними підставами: наявність помилок у податковій накладній та порушення вимог підзаконних актів при її реєстрації; надання ДФС можливості впливати на черговість виконання заявок на відшкодування ПДВ;
 • Відповідні зміни не прийняті заздалегідь, не роз’яснені ні платникам, ні працівникам ДФС, що вже саме по собі формує джерело конфлікту.

“Згідно українського законодавства, зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніше як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року. На жаль, ці вимоги були проігноровані у випадку із законопроектом Мінфіну №3630″, – додав Андрій Гарнат.

Прес-конференція “Який варіант податкової реформи влаштує малий та середній бізнес?”, 16 грудня

У підсумку доповідачі звернулися з проханням до депутатів не підтримувати законопроект №3630, внесений до парламенту Урядом.

За словами експертів, враховуючи затверджені домовленості з МВФ, комплекс ризиків у разі прийняття податкової реформи Мінфіну та радикальні настрої в середовищі підприємницького співтовариства, оптимальним рішенням для представників влади завтра буде: сформувати бюджет 2016 року на базі чинного податкового законодавства з урахуванням зниження єдиного соціального внеску на 40% (коефіцієнт 0,6) та скасування додаткового імпортного збору.

Перша публікація: platforma-msb.org, 16 грудня.

Share

Коментарі
 1. Президент Украины Петр Порошенко подписал закон “О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины”. Соответствующая информация опубликована на сайте Верховной Рады Украины (ВРУ).
  “Возвращен с подписью от президента (31.12.2015)”, – говорится в сообщении.
  Вот это подарок от “ГИДРЫ”!
  Это должен быть последний год с такими ненасытными хапугами не желающими перемен.

Висловіть свою думку

*

Google+