Підсумки Reforms f*ckup night очима організаторів

Share

В понеділок, 29 листопада, реформаторський десант Києва зібрався в Українському домі, щоб підбити підсумки трьох років роботи і з’ясувати, куди рухатись далі. Захід проходив в форматі TEDX – яскравих 10-ти хвилинних виступів від 13-ти “рушіїв змін”. Організаційним партнером виступила Громадянська Платформа Нова Країна. Підсумки заходу – від співзасновника ГП НК Валерія Пекара. 

Реформи

Отже, час підбити підсумки #reformsnight, що зібрала вчора майже 500 невипадкових людей.

Почнемо з власних fuckups, без них не обійшлося.

1. Не розумію, як це сталося, але організаторам на думку не спало перевірити чистоту торгової марки. В результаті ми жахливо заступили на чужу територію, адже бренд FuckupNight захищений, і його представляє в Україні компанія Fedoriv. Щиро приносимо вибачення колегам і особисто Andriy Fedoriv і сподіваємося, що комерційні інтереси не постраждали, адже наш захід був некомерційним, безкоштовним, закритим, виключно за особистими запрошеннями і ніде не рекламувався.

2. Не всі спікери були однаково гарними, і їх було забагато. В результаті, незважаючи на те, що майже всім вдалося витримати неймовірно жорсткий 10-хвилинний таймінг (спробуйте самі, до речі), захід розтягнувся більше ніж на 3 години, що у будній день після роботи трохи занадто.

Тепер що вдалося.

1. В активної частини суспільства чітко визріло усвідомлення, що певний період після Майдану завершено. Думаю, ви й самі це відчуваєте. Значить, потрібно підбити підсумки. Але традиційна дихотомія #зрада#перемога мало що дає, бо навіть поверховий аналіз показує: досягнень багато, але жалюгідно мало порівняно з тим, що було б необхідно. Ми запропонували інший підхід — рефлексія. Власні помилки, власні відкриття, особисті уроки, особисті інсайти. Чому не вийшло і що треба робити інакше.

Адже завершення певного періоду — це початок нового періоду. Значить, наступна хвиля мусить бути озброєна досвідом першої.

2. Зібралася фантастична аудиторія, я би сказав, інтелектуальні вершки Майдану. Люди, що повірили у зміни і пішли на держслужбу (майже всі з них вже звільнилися). Люди, що допомагали їм як волонтери. Биті, нескорені, з бажанням одного дня повернутися і довершити справу.

3. Через те не було песимізму, всепропальщини чи спроб похвалитися досягненнями [ну, майже не було]. Певен, що контент вчорашнього вечора буде ще багато обговорюватися, там є про що сказати. Всі відео заллємо на YouTube для широкого доступу.

4. І ще вдалося не з’їхати на політику, якої нині забагато. Люди на сцені були безпартійні або ж належали до команд Самопомочі, ДемАльянсу, Саакашвілі, Батьківщини, але це не мало значення – всі вони представляли батальйон романтиків-професіоналів (саме таке дивне поєднання породив Майдан), що вийшов на бюрократичну Гідру. Але, за словами Наполеона, “Бог любить великі батальйони”. А цей був замалим.

У британській культурній традиції є поняття “атака легкої бригади” та “атака важкої бригади” (йдеться про Кримську війну). Непідготовлена атака легкої бригади захлинулася, натомість після неї атака важкої бригади досягла успіху.

Бойова підготовка важкої бригади розпочалася.

Share

Висловіть свою думку

Google+