Податкова «реформа»: з однієї зарплати хочуть брати податок, як з декількох — Тарас Козак в інтерв’ю Голосу Столиці

Share

Вже розроблений проект закону, згідно з яким єдиний соціальний внесок стягуватимуть не з реальних зарплат, а з індикативних. На думку експертів, таке нововведення буде лише сприяти переходу бізнесу в «тінь», а держава недоотримає ще більше коштів.

Пенсійний фонд розробив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування оплати праці)». Мова йде про підвищення ставки єдиного соцвнеску. Зокрема, якщо людина заробляє мінімальну заробітну плату, то ставка ЄСВ зростає наступним чином: для працівників середня ставка зросте вдвічі — до 82%, для бухгалтерів — до 123%, і до 205% — для керівників.

Детальніше про цей законопроект радіостанція Голос Столиці поговорила з Тарасом Козаком.

Чим більше ставка соціального внеску, тим більше вірогідність того, що підприємці підуть у «тінь»…

— Якщо би це не було правдою, то було б дуже смішно. Я коли почув про цей законопроект, то не повірив. Не повірив, що продовжується таке знущання над бізнесом, над підприємцями. Подивився на сайті Пенсійного фонду, і дійсно, цей законопроект є. Там йдеться про те, що мінімальна зарплата, яка в Україні зараз становить трошки більше 1200 гривень, не збільшується, але вводиться так звана індикативна зарплата, яка не може бути меншою, ніж дві зарплати. Тобто якщо людина отримує мінімальну зарплату в 1200 гривень, то податки, зокрема ЄСВ, нараховуються виходячи з того, що вона отримує 2400 гривень. Тобто на руки видається одна зарплата, але для оподаткування враховується дві. Для головних бухгалтерів — це мінімум три, а для керівників підприємств — це мінімум п’ять зарплат. Тобто якщо керівник якогось малесенького підприємства десь у селі отримує мінімальну зарплату, то він на руки буде отримувати приблизно 850 гривень, а податків буде сплачувати 2800 гривень. Зрозуміти логіку ПФУ можна, тому що у них немає грошей, але так знущатися над бізнесом… І як наслідок, бізнес буде тікати в « тінь » , підприємці будуть офіційно звільняти своїх найманих працівників. А наймані працівники підуть на біржу праці, стануть на отримання додаткової допомоги від держави, і держава тільки втратить.

Які є альтернативні методи залучення коштів в Пенсійний фонд?

— У нас дуже складна демографічна ситуація. Кількість пенсіонерів, які отримують пенсію, і кількість працівників, за яких сплачуються внески у ПФУ, приблизно однакова. В абсолюті це приблизно 13 мільйонів і пенсіонерів, і працівників. Виходить, що з внесків одного працівника повинна сплачуватися пенсія одного пенсіонера. Це неможливо, тому що не може людина, працюючи на роботі, годувати себе та родину, і ще додатково платити податки на якогось пенсіонера, крім всіх інших податків. Тому варіантів вирішення декілька. Перший — підвищення пенсійного віку. Або інший шлях — підвищення податків. Але підвищення податків неможливе, тому що в Україні податки на працю найвищі в Європі, а може і в світі. Просто офіційна частина бізнесу зникне, люди повиїжджають за кордон, позвільняються, навантаження на бюджет буде лише зростати. Я не бачу іншого варіанту, окрім підвищення пенсійного віку. Цей крок дуже непопулярний, і наш уряд готовий робити що завгодно, тільки б не йти на це.

Першеджерело: newsradio.com.ua

Share

Висловіть свою думку

*

Google+