Про місцеві вибори

Share

Найближчі декілька днів буду писати в основному про міські вибори. Частково компенсуючи свою попередню неувагу до цієї теми (так що певні друзі вже почали мене критикувати), частково тому, що це може виявитися дійсно важливим.

Ось із цього й почнемо.

Дві причини важливості місцевих виборів:

1. Реформи. Що б там не казали, але значна кількість реформ вже зроблена — на рівні прийняття нормативних актів, але не на рівні впровадження. Саме тому ми їх не бачимо. Впровадження буде (чи не буде) на місцях, і не лише через децентралізацію, але й через сам характер втілення будь-яких реформ — локальний. Скажімо, у реформі охорони здоров’я головною людиною виявиться не міністр, а головний лікар місцевої поліклініки — саме він буде вирішувати, чи буде реформа і яка саме. Міністр не добереться до кожного містечка.
2. Розклад сил. Зараз вся увага регіоналів, сепаратистів та інших покидьків зосереджена на політичному процесі: провести до місцевих органів влади щонайбільше своїх людей. Це дозволить оцінити свої можливості, посилити мережу і підготуватися до позачергових парламентських виборів. Це перший крок до реваншу регіоналів, на який вони так сподіваються.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+