Проти паніки

Share
Паніка завжди була зброєю агресора.

У британській армії, яка разом із британським флотом свого часу створила найбільшу імперію світу, і над якою, за чиїмось влучним висловом, ніколи не заходило сонце, існував жарт: що робить британський офіцер, коли вранці прокидається від пострілів та вибухів, бачачи, що його підрозділ оточений ворогом з усіх боків, а власні солдати у паніці розбігаються? Правильна відповідь: бере бритву і кисточку для гоління та старанно голить підборіддя.

У будь-якому жарті є частка жарту. Британські офіцери знали, що паніка гірша за будь-яку поразку. Доки люди здатні раціонально мислити, завжди є шанс. Не піддатися паніці самому — це перше завдання (ось для чого звичне гоління). Припинити паніку серед тих, хто навколо, — завдання номер два.

Паніка завжди була зброєю агресора. Доки є раціональне мислення, організація та довіра, доти армія, компанія, народ є непереможними. Як тільки поширюється пожежа панічних настроїв, все втрачено. У давньому Китаї існувала смертна кара за поширення паніки. Жорстоко? Безумовно. Але це краще, з точки зору китайських мудреців, ніж армія, що біжить врозтіч, підставляючи спину ворожій зброї. Чи натовп, який затискає і чавить людей у вузьких вуличках стародавніх міст.

У давньому Китаї існувала смертна кара за поширення паніки

Україна сьогодні протистоїть агресору, який добре навчився розповсюдженню страху і паніки. Нам ще не раз доведеться бути свідками та учасниками подій, що породжують такі емоції. Військовий наступ, розгойдування фінансової системи, терористичні акти, спроби виведення з ладу систем життєзабезпечення — все це ще буде. Нас не змогли перемогти збройною силою, тож будуть пробувати використати проти нас наші слабкості, намагатимуться підірвати нас зсередини.

Даруйте більше тепла людям, які навколо вас, і не соромтеся отримувати від них. Мисліть позитивно, адже негативне мислення не приносить дивідендів. Намагайтеся підійти до кожної проблеми раціонально. Знайдіть людей, з якими це можна робити разом із користю та приємністю. Навчіться керувати власним диханням, це допоможе. Піклуйтеся про себе, ви того варті. Не здавайтеся.

Ми живемо в такий час і в такому місці, де виклики, що постають перед нами, будуть щоразу більшими. Не піддавайтеся, бо ви сильні.

Перша публікація: nv.ua

Без паніки

Share

Висловіть свою думку

Google+