Тарас Козак в ефірі ObozTV. 28.08.2015

Share

Дискусія Тараса Козака, Сергія Фурси з Виталієм Шаповаловим у прямому ефірі Oboztv про реструктуризацію боргу і не тільки. Звичайно, було про ‪#‎податки‬ і про ‪#‎зрада‬. І про майбутнього прем’єра!

Для тих, хто краще сприймає озвучену картинку.

В доповнення текст від Тараса Козака на цю ж тему:

Подивився на телеканалі “Рада” трансляцію позачергового засідання Кабінету Міністрів України та виступи Прем’єра і Міністра фінансів, який мав стати тріумфом. Початок виступу Яценюка сподобався – сторони домовилися, іноземці списали (пробачили) Україні 20% боргу, перенесли на 4 роки виплати тіла боргу та зменшили відсоток, який ми сплачуємо.

Але ось у виданні Финансовый клуб з’явились деталі. Маю довіру до колег, тому сподіваюсь що не фейк. Подробиці неприємно вразили.

По порядку:

1. Поки що Уряд домовився з кредиторами, які, за словами Наталія Енн Яресько / Natalie Ann Jaresko, представляють “майже половину боргу” з 19 млрд доларів. Тобто, по факту, є попередня угода про списання 20% від суми, яка не перевищує $9,5 млрд. Іншими словами, домовлено про списання поки що близько $1,9 млрд, а не $4 млрд, як сказав п. Яценюк.

2. Кредитори неодноразово в публічних заявах наполягали на неприйнятності для них списання (“hair cut”) частини боргу. Замість цього кредитори були готові йти на дуже суттєве зниження відсотків та перенесення терміну погашення основної суми боргу. Ситуація виглядає так, що українська сторона твердо стояла на списанні і тому готова сплачувати досить великий відсоток (7¾ %) ще декілька років. Якщо привести до початкового боргу (з урахуванням списання 20%), то відсоток стане більш прийнятним – приблизно 6,2%, що, в принципі непогано. Але, домовившись про ставку на рівні LIBOR плюс 3-4 роки пільгового періоду (без нарахування відсотків) ми б отримали кращі приведені умови.

3. Найнеприємніше. Україна зобов’язується надати кредиторам спеціальні цінні папери, які при зростанні економіки від 3% дозволять сьогоднішнім кредиторам отримувати на протязі 20 років, з 2021-го по 2040-й шалені прибутки. І якщо на перші 5 років є обмеження по наших виплатах – 1% ВВП, тобто не більше $1,2 млрд щороку, то про наступні 15 років про жодні обмеження не говориться. І при зростанні нашої економіки на 7-8%% в рік (а китай зростав більше ніж на 10% щороку), кредитори отримуватимуть додатково до всіх відсотків ще 3-4 МІЛЬЯРДИ ДОЛАРІВ КОЖЕН РІК, а може й значно більше. Такі умови неприйнятні!

PS Це не пост зради. Можливо, у наведених папірцях не вказані певні обмеження чи застереження, і все не так погано. Можливо цей аналіз по гарячих слідах помилковий. Дуже хочу сподіватися на краще.

Тарас Козак, ObozTV

Share

Висловіть свою думку

*

Google+