Тарас Козак в ефірі програми Столиця 14.11.15

Share

Тарас Козак в ефірі програми Столиця 14.11.15 про Бюджет 2016. На чому можуть зекономити…

Громадянське суспільство, яке надало пропозиції, ніби вислухали, а потім, як це завжди буває: «Дякуємо, можете бути вільні, а ми зробимо так, як нам потрібно».

Та концепція, яка була презентована на Нацраді реформ, фактично врахувала тільки одну пропозицію громадськості – було зменшено податок на фонд оплати праці. Інші пропозиції не були враховані.
Ми зрозуміли, що маємо знайти партнерів і об’єднались з групою депутатів, яку очолила Ніна Петрівна Южаніна. І разом сформували спільну концепцію, яка отримала назву ліберальної .

Саме під впливом активного бізнесу і громадськості були внесені зміни в систему адміністрування ПДВ.
Ми запропонували податок на розподілений прибуток. Це принципова зміна. Вам не потрібно вишукувати витрати, щоб зменшувати видатки. Все, що залишається в бізнесі, не оподатковується.

Спрощена система почала використовуватися великими підприємцями для ухиляння від оподаткування. Через це ми ввели в ліберальну концепцію певні запобіжники, наприклад, зменшити обсяг на 3й групі з 20 мільйонів до 5.

Сучасна бухгалтерія і без того дуже складна. А коли міняються податки в грудні – це неймовірно.Пробле ма не в тому, що готівка дозволена, а в тому що обсяг цих коштів дуже великий.

В Україні відмивання коштів – це готівку перетворити на готівку і роздати по кишенях. А в світі навпаки – ви готівкою не зможете ніде розрахуватись.

У концепції Мінфіну податок на прибуток буде зростати з 18 до 20 відсотків, податок на доходи фізичних осіб теж буде зростати до 20 відсотків для всіх (зараз 2 ставки – 15 і 20%), військовий збір залишиться. Єдиний плюс, що частина ЄСВ, яку сплачував працівник, буде скасована. Але щоб суттєво щось знижувалось, такого не можна сказати.

Якщо ми говоримо, що цей Уряд прийшов на хвилі Майдану і відкритий до суспільства, то чому ці речі не можна обговорювати?

В урядовий законопроект якимось чином попала норма про те, що підприємцям на спрощеній системі заборонена зовнішньоекономічна діяльність. Це нонсенс. І ніхто не знає, як вона там взялась і хто її туди засунув. Це справжня детективна історія.

Нашої економіки немає. Менше ніж 2000 доларів виробляє в середньому один український громадянин. Це жахливо.

Яценюк не може дати, бо в нього цих грошів немає. Це гроші платників податків, які потрібно буде забирати.

Єдиний шлях боротьби з бідністю – це зростання економіки. Для цього потрібно багато речей, і в першу чергу зменшення податків.

Інфляція дуже висока. У травні цього року споживчий кошик коштував на 62% більше ніж в травні 2014 року.
Давайте обирати відповідальний політиків. Не за гроші, гречку чи подарунки.

Тарас Козак, Нова Країна, ТВ, ТРК Київ

Share

Висловіть свою думку

*

Google+