Тарас Козак в ефірі ТК Соціальна Країна (01.06.2015)

Share

Про економічну ситуацію в сучасній Україні, а також причини відсутності іноземних інвесторів в Україні в бесіді з телеведучим Олександром Янковським в ефірі СК говорить президент інвестиційної групи «Універ», координатор громадянської платформи «Нова країна» Тарас Козак.

Як Ви оцінюєте економічну ситуацію в Україні?

Ситуація безперечно погіршується. Для цього є всі передумови – війна на Донбасі, наслідки від анексії Криму. У бюджет збирається менше коштів, бюджет не може підвищити рівень соціальних витрат, купівельна спроможність населення погіршується. Окрім того, в нас спостерігається суттєвий відтік інвестицій. Це та спіраль, яку уряд, на жаль, не може зупинити. Це були об’єктивні причини погіршення економічної ситуації. Суб’єктивні причини полягають в тому, що уряд не може чи не хоче робити кардинальні зміни в економіці. Упродовж двадцяти років ми жили на радянських запасах.

21 травня Верховна Рада проголосувала у другому читанні законопроект щодо реструктуризації валютних кредитів. Як це відіб’ється на фінансовому ринку?

Це політичні ігри. Це вперше на моїй пам’яті, коли закон ухвалений у другому читанні, але не прийнятий в цілому. Свідома частина парламенту розуміє, що цей закон є популістським, він працює проти економіки. Він розвалить банківську систему до кінця.

Тарас Козак, ТК Соціальна Країна, Нова Країна

Сьогодні зарплата українців в середньому становить більше 3800 гривень, що за курсом Національного банку становить трохи більше 185 доларів. Згідно статистики, у Китаї та В’єтнамі працівники отримують більшу зарплатню. Чому з такою мінімальною зарплатою, але непоганою кваліфікацією, у нас досі немає масового виробництва споживчих товарів для ЄС?

Це досить дивно. Ми досі ще не усвідомили, що наша праця коштує дешевше, ніж праця у країнах Південно-Східної Азії. Це ганьба нашому уряду та нашій системі. Праця наших людей просто знецінена. Коли національна валюта девальвується, то це дає поштовх для того, аби в країну приходили іноземні інвестори. Це дуже вигідно для бізнесменів. Так чому вони не приходять сьогодні в Україну? Причина в тому, що у нас надзвичайно закрита система для іноземних інвесторів. Тимчасова постанова Національного банку не дозволяє витягнути доходи на інвестиції з території України. Поки з країни тяжко вийти, ніхто в неї і не прийде.

Чи вірите Ви в те, що українське законодавство може стати більш ліберальним ще за часів цього складу парламенту?

Я в це дуже слабо вірю, незважаючи на те, що в коаліційній угоді написано дуже багато гарних слів. Таке враження, що народні депутати підписували цей документ у момент якоїсь ейфорії, не вчитуючись в те, що там написано. Насправді, в ній прописані дуже серйозні ліберальні речі. Зараз ухвалюються абсолютно інші речі. На жаль, основним чинником дій нашого парламенту є популізм.

Нам постійно говорять, що українським селянам сьогодні не наразі продавати свою землю. Коли прийде слушний для цього момент?

Я хочу сказати, що ніхто нашу землю не вивезе. Це наша територія, яка залишиться у нас назавжди. З іншого боку, світ дуже швидко розвивається. Українці, оберігаючи свої активи, свою землю, пропустили стрибок економіки світу. Компанія «Apple» продає щороку втричі більше товарів і послуг, ніж ВВП України. Одна компанія обігнала всю Україну. А що є в цій компанії? Нічого, крім ідеї. В неї немає не виробництва, не землі, не техніки. Сучасна економіка – це економіка знань, інтелектуального капіталу. Ми цього не цінуємо. Ми цінуємо лише матеріальне. Але світ пішов уперед.

www.sockraina.com

Share

Висловіть свою думку

*

Google+