“В рейтингу економічної свободи Україна посідає 162 місце”, – Тарас Козак в ефірі радіо Промінь

Share

Українці, які працюють в Польщі, щороку пересилають на батьківщину близько 5 млрд євро. Як працюють гроші, привезені з інших країн, куди вони йдуть – на проїдання чи створення робочих місць?

“В рейтингу економічної свободи, який проводить Світовий банк, із 178 країн світу, які вони аналізують, Україна посідає 162 місце”, – Тарас Козак.
Стаття Козака на промінь.фм

“Згідно статистики Національного банку України, найбільша сума від заробітчан була зафіксована у 2013-му році, це $8,5 млрд. Українці-заробітчани з різних країн світу перераховують кошти в Україну усіма можливими шляхами: через кореспондентські рахунки банків, через міжнародні платіжні системи, через неформальні шляхи. Наприклад, з Польщі у 2014-му році було перераховано близько $40 млн.

$8,5 млрд. – це дуже серйозна інвестиція. Одна частина коштів йде на створення невеличкого бізнесу, друга частина – коли українці купують в Україні квартири, наприклад. Після того, як значна частина тернополян виїхала на заробітки, у місті стався великий інвестиційний бум – почали будуватися будинки, хоча тут і велике безробіття. Тобто, це тягне за собою створення робочих місць, розвиток будівництва і будівельних матеріалів, і це перетворюється у певні інвестиції, хоча більше грошей, все-таки йде на проїдання – харчі, одяг.

Україна – дуже економічно бідна країна. Якщо говорити економічними термінами – це ВВП, скільки уся економіка України за один рік виробляє товарів, послуг разом, то це, приблизно, за 2015 рік склало $85 млрд. На кожного українця у нас припадає випуску продукції на $2 тис. Це надзвичайно мало, найменший рівень у Європі. Якщо цю цифру порівняти з європейськими країнами, чи США, то там ця цифра складає $40-50 тис., а у маленьких країнах і $100 тис. ВВП на душу населення.

Наша економіка дуже маленька – мало робочих місць, на цих робочих місцях мало платять, ефективність праці українців дуже маленька. В рейтингу економічної свободи, який проводить Світовий банк, із 178 країн світу, які вони аналізують, Україна посідає 162 місце. Це наслідок, а причина – дуже поганий інвестиційний клімат, незахищені інвестиції, не захищене право на власність, право на виробництво, не розвинена інфраструктура, немає чесних судів інвестору невигідно інвестувати в економіку України. Суттєво заважає корупція”. – Розповів в ефірі радіо “Промінь” координатор Громадянської платформи “Нова країна” Тарас Козак.

Перша публікація: promin.fm

Share

Висловіть свою думку

*

Google+