Валерій Пекар в програмі Шустер LIVE Будни

Share

Валерій Пекар про сутичку Арсена Авакова з Михеїлом Саакашвили, яка перетворилась на конфлікт відомств в програмі Шустер LIVE Будни. 15.12.2015

Набагато цікавіше, ніж хто-що-кому сказав, і чи долетів той стакан…набагато цікавіші причини і наслідки. Одна з причин – це корупція і те, що відбувається у сфері боротьби з корупцією.

Є інша сторона цієї медалі, яку можна назвати глибока парламентська і урядова криза. Ми постійно повторюємо, як мандру, що в нас є єдність коаліції. Вся країна це повторює, бо хоче в це вірити. Всій країні важливо, що в нас є працездатний парламент.

Чому це сталося саме вчора? Тому що тема засідання була управління державними підприємствами. Ми розуміємо, що державні підприємства сьогодні є найбільшим джерелом політичної корупції. Коли політичні клани призначають своїх людей, вони роблять з прибуткових державних підприємств штучно збиткові, різниця підіймається нагору та осідає в якихось кишенях.

Вчора дуже вдало і детально виступив міністр економіки, який відповідальний за цю реформу. Він розповів, що державні підприємства нікого не слухають, лише тих , хто ними реально керує і призначає директорів. Аудитів незалежних немає, звіти не передають, незалежних рад директорів не створюють, державну фінансову інспекцію часто на підприємства просто не допускають, і загалом порушують закон в усіх можливих вимірах. І, власне, це найбільша тема для корупції, а не ті хабарі, що поліцейському дають.

Через те, що зачепили найбільш корупційну сферу тему, цей конфлікт і вийшов. І це дуже добре. Тому що завжди краще жахливий кінець, ніж безкінечний жах.

Врешті всі ці конфлікти – це розуміння того, що в нас коаліція не є єдиною і не може набрати голосів навіть на найважливіші речі. Що Уряд пошитий з клаптів, що професійні міністри і політики-урядовці – між ними є реальні конфлікти. Це все має вийти назовні. Лише тоді, коли ми розуміємо і оголосимо, що хвороба є – зможемо розпочати її лікувати.

Прем’єр-міністр, який дозволяє собі ксенофобські вислови, має негайно піти у відставку.
На сьогоднішній день всі економічні реформи загальмували, урядовий податковий кодекс – це просто жах, він практично вбиває всіх малих підприємців.

Той бюджет, який зараз переданий в Парламент, такого навіть Уряд Азарова собі не дозволяв.
5% оборонного бюджету іде на озброєння армії. Куди ідуть 95, ви знаєте? Розмазуються тонким шаром по всій країні. Так само розмазуються гроші в бюджеті освітньому, в бюджеті на охорону здоров’я і всюди.
Крадіжки закладені в кожному рядочку бюджету, це легко побачити. Але ніколи вже не буде так, як було раніше. Зараз бюджет, кожний рядочок, під пильною увагою громадськості.

Фейсбук не є репрезентативною вибіркою, але це освічені активні люди. Я проводив два опитування: що треба було б робити, і що насправді буде робитися. На питання «Що треба було б зробити?» більшість сказала: відставка уряду і професійний уряд.

І мені дуже прикро, що на друге запитання «А що, з вашої точки зору, буде реально відбуватися?» переважна більшість тих, хто відповів, сказала: з нашої точки зору, не буде відбуватися нічого.

Якщо ми нарив заліплюємо пластиром і кажемо, що там нічого нема, в один день доведеться відрізати ногу. Все це треба винести на зовні. Нам буде дуже соромно перед світом. Але нам вже так соромно, що далі нікуди не можна. І єдиний спосіб зараз – нарешті зробити ці необхідні кроки, показати, що ми реально можемо змінити країну. І це дуже швидко можна зробити, для цього не потрібні десятиріччя.

Я в цілому позитивно оцінюю діяльність міністра фінансів Наталії Яресько, але вважаю податковий кодекс і проект бюджету великим проколом міністерства фінансів, її особисто і уряду в цілому.

Проект бюджету формується за певним механізмом. І кожен міністр, так чи інакше, є винним, що на сьогоднішні день в його відомстві реформи не призвели до того, щоб бюджет формувався за новою схемою.
Бюджетна реформа загалом випала з системи реформ. Навіть в переліку ключових пріоритетів Національної ради реформ її немає. Так само там немає пенсійної реформи, без якої неможливо зробити бюджетну. І ще однієї важливої речі там немає – реформи системи державного управління

Уряд сьогодні працює за застарілими процедурами. Мені сьогодні заступник міністра одного з міністерств розказав про те, що інший високий посадовець просто вкрав у нього документи, готові до підписання. Так у нас в 2015 році живе уряд і працює. Це нормально?

Уряду політиків треба піти. В часи стрімких соціальних змін, чим швидше і частіше оновлюються політичні еліти, приходять нові люди – тим краще. Краще вибори, ніж гільйотина.

Валерій Пекар, Нова Країна, відео

Share

Висловіть свою думку

*

Google+