Валерій Пекар відверто про реформи та війну з “Гідрою” (інтерв’ю на 5 каналі)

Share

“Нова Країна – волонтери реформ в Україні” – співзасновник ГП НК Валерій Пекар.

“Ми вже давно не використувуємо слово “гідра”, натомість говоримо про конкретні прізвища. Конкретно про прем’єр-міністра Яценюка, генпрокурора Шокіна і так далі”.

“Вся теперішня політична еліта винна в тому, що країна не використала “вікно можливостей”, яке відкрилося після Майдану”.

“За весь 2015-й рік коаліційна угода була виконана лише на третину. А на інші дві третини були “виконані” старі правила гри, так званий “олігархічний консенсус”.

“Кількість зрад у нас більша, ніж кількість перемог. Та кожна перемога несе в собі частинку зради, а кожна зрада – частинку перемоги”.

“Реформа державних закупівель – серйозний удар, який цей корупційний” дракон пропустив”.

“Інституційні реформи не є самоціллю. З реформи самого себе починається реформа навколо себе. Уряд реформу самого себе викреслив з порядку необхідних реформ. Це означає, що всі урядові процеси відбуваються так само, як це було 20 років тому, що неефективна пострадянська спадщина залишається, з усіма застарілими та зайвими функціями”.

“Уряд – це не школа. Тут не мають залишати на другий рік, всупереч українській традиції давати уряду другий шанс”.

“Політик думає про наступні вибори, а державник – про наступні покоління”.

“Ідеальний, але малоймовірний варіант – парламент призначає новий уряд, який робить реформи. Другий варіант – парламентські вибори. Але якщо вони проходитимуть за старим законом – це будуть найгірші вибори в історії країни. Інша справа, якщо вони будуть за новим виборчим законодавством – з відстутністю мажоритарних округів, відкритими списками, обмеженням політичної реклами та прозорим фінансуванням партій”.

“Третього Майдану не буде. Адже наступна революція буде без гідності”.

“Громадянське суспільство складається з окремих людей. Які стомилися, які розчаровані, які займалися волонтерством, які більше не мають сил і їм потрібно годувати сім’ю. Це мільйони людей. І ці мільйони мають віднайти ту іскру, сказати собі: якщо ми зараз відступимось, ті, хто не розуміє, куди котиться країна, доведуть її до великої біди”.

Валерій Пекар, інтерв'ю на 5 каналі

Share

Коментарі
  1. Петро Чопко коментує:

    Поки ми не приведемо в парламент народні партії, фінансовані за народні гроші, ніяких реформ в цій країні не буде. Тому годі гаяти час. Давайте створювати нові політичні сили та робити перевибори ще в 2016.

  2. Валерію, на мій погляд, говорячи про реформи слід говорити про комплексну програму глибинних змін в країні. Точкові зміни через кров, піт і сльози, не дадуть потрібного результату і, навіть, нашкодять (бо будуть дискредитовані). Реформи отримають шанс на успіх, коли нація, громадянське суспільство очолить реформування країни і наші керманичі на всіх гілках влади,чи з власної волі чи під примусом будуть радикально міняти систему. Бути реформаторами зараз – у них немає ні мотивації, ні “масла в голові”. Зараз активісти-патріоти, попри шалений опір всіх гілок влади, намагаються покращити окремі ділянки цього болота. Чого, наприклад, зможе досягнути оновлена поліція (зміна штатів – це не реформа) в умовах теперішніх: судів, прокуратур, структур міністерства МВС, протидії мін.юсту, спотвореного правового поля і т.і. Згадайте долю каталізатора (стартера) реформ у економіці – податкового кодексу. Піврічна війна. А такі речі повинні проходити десятками, щоденно, по єдиному “замислу і плану” з оптимальними витратами ресурсів, під контролем і за підтримки громадскості. Щоб це стало можливим, однієї зміни уряду яценюка на інший уряд з тієї ж кагорти – замало. Всі наші обранці не витримали перевірки на “вошивість”, а ми їм делегували наші владні повноваження, без імпічменту та інших запобіжників, наївно сподіваючись, що вони “Це наші представники”, які після крові Майдану, мають совість і честь. Всіх їх тепер треба гнати, з них вже толку не буде. Повертати можливості післямайданного часу і починати новий start-up, усунувши наші “помилки молодості”. Вирулювати на світлий шлях з сьогодняшньої ситуації – в нас немає ні часу, ні інших ресурсів.

Висловіть свою думку

Google+