Відкрите звернення до Президента України та Верховної Ради України

Share

Політична криза, що виникла внаслідок невідповідності урядових та парламентських практик цінностям та ідеалам Революції Гідності, поставила країну у критичне становище. В умовах ворожої агресії та економічної кризи країні як ніколи потрібне професійне управління державою та швидке втілення реформ, проголошених стратегією Президента України та коаліційною угодою Верховної Ради України.

Ми звертаємося до вас із наступними вимогами:

1. Забезпечити публічність політичного процесу: оприлюднення кандидатів на посади в уряді та їхніх програм, публічні презентації програм експертному середовищу задля оцінки та підтримки.

2. Сформувати професійний непартійний уряд, орієнтований на інтерес усієї країни, а не окремих політичних чи бізнес-груп. Поки що списки, які публікуються у ЗМІ, призводять до сумного висновку, що кланові зв’язки можуть залишитися основним чинником української політики.

3. Надати цьому уряду політичну підтримку шляхом прийняття розроблених ним законопроектів, спрямованих на подолання кризи державного управління та економічної кризи, на запуск економічного зростання та відновлення справедливості.

4. Першочергово зупинитися на втіленні кроків, реалізація яких дозволить системно вирішити проблему урядово-парламентських криз на найближчий період: виборча реформа, реформа Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади та державної служби, судова та антикорупційна реформи, а також призначення незалежного генерального прокурора.

Подальше затягування політичної кризи призведе до поглиблення економічних проблем, подальшого збільшення соціальної напруги, втрати довіри західних партнерів, а врешті — до тріумфу ворогів української державності.

Цінності, які запустили Революцію Гідності, мають нарешті втілитися у життя.

Громадянська Платформа Нова Країна,
Відкритий Університет Майдану,
EasyBusiness (ГО “Легкий бізнес”),
ГО OPIR.ORG
ГО “Реформи Мають Бути Справжніми”
(заява відкрита для підписання громадськими організаціями)

Share

Висловіть свою думку

Google+