Володимир Козленко в програмі Столиця про судову реформу

Share

Координатор Громадянської Платформи Нова Країна Володимир Козленко в програмі Столиця (ТРК Київ 10.11.15):

Звичайно, мені б також хотілося прокинутися завтра і дізнатися, що в нас вже оновлена вся судова система, але на жаль так не буде, потрібно ще дуже багато працювати.
Я думаю, що ми винні всі в тому, що відбувається. Результати місцевих виборів показали, що ми фактично проголосували за тих самих людей, що і рік тому. Якщо ми робимо одні й ті самі дії, чого ми сподіваємося на інші результати?

Судді в Україні є досить високої кваліфікації. Та в чому ця кваліфікація полягає? В нашому законодавстві можна аргументувати будь-яке рішення і воно буде відповідати нормам закону. Тому що законодавство заплутане і складне. І суддя завжди аргументує своє рішення і підтвердить його правильність.
Коли будуть однозначні трактування, суддя вже не зможе аргументувати, чому наприклад він приймав різні рішення за одних і тих самих обставин.

Одним з напрямків реформи є заміна всіх суддів взагалі.

Наразі найбільше питання: Яким чином замінити суддів або підвищити їх фаховий рівень. На мою думку, в судовій системі серед 8000 суддів звичайно є чесні. Але як оцінити цю кількість чесних суддів?
Конституція в ідеалі – це на століття. Вона не може писатися під одну зміну.

Якщо у судді кожні 15 хвилин іде засідання, якої ефективності ми від нього вимагаємо?

В кожній реформі розробляється пакет індивідуальної відповідальності будь-якого чиновника за дії, що завдали шкоду громадянам. Тому що сьогодні найвища міра покарання за неправильні рішення – це звільнення.
Колективна відповідальність – це синонім колективної безвідповідальності.

В мою систему цінностей не входить жаль і сум за тими суддями, які будуть звільнені через те, що вони дискредитували судову систему в Україні.

Перший варіант: ми паралельно будуємо нову гілку влади – судову систему. Коли вона буде повністю готова до роботи, відібрані люди, тільки тоді вимикаємо стару систему. Інший варіант – повністю змінити спочатку Вищий суд, потім Апеляційний, потім всі інші.

Питання не в недоторканості, а в незалежності. Сьогодні за недоторканістю ховаються люди, які роблять щось, що суперечить Кримінальному Кодексу України. Тому, звичайно, недоторканість має бути відмінена, як в депутатів, так і в суддів.

Потрібно думати не про те, як орган називається, а які смисли і цінності в нього закладені.

Не хочеться повторити ті помилки, які були в реформі прокуратури. Якими тестами перевірити чесність? Ніякими, тільки тим, що ти ніколи не працював «в системі».

Сьогодні у нас в суспільстві немає запиту на правосуддя, є запит на необхідні судові рішення.

Після здійснення судової реформи ми повинні всі разом домовитися, що будемо довіряти суддям і виконувати їхні рішення.

Володимир Козленко, Нова Країна

Share

Висловіть свою думку

*

Google+