Законопроект 3357 – у порядок денний

Share

Наступний тиждень видається критичним з точки зору бюджетної та податкової реформи. Незважаючи на однакові цінності та прагнення всіх учасників процесу — Міністерства фінансів, парламентського податкового комітету, експертів громадянського суспільства, — незважаючи на це, супротивникам модернізації вдалося наклепати низку міфів, наворотити гори неправди і створити штучне протистояння.

Наразі ситуація така. Законопроект 3357, що детально виписує податкову лібералізацію та детінізацію економіки, давно внесений до Верховної Ради. Треба терміново поставити його у порядок денний і голосувати у першому читанні, щоб встигнути нормально попрацювати над остаточною редакцією. Але не можна різати доходи бюджету без скорочення видатків: бюджет має бути збалансованим.

Тому терміново необхідно водночас розпочати відкритий публічний діалог щодо бюджету. Народні депутати мають право отримати повну інформацію своєчасно. Наукові та експертні кола повинні мати час для аналізу й обговорення. За 2 роки після Майдану цей процес не може бути закритим від суспільства.

Панове народні обранці, я абсолютно певен, що ви не дозволите повторення новорічної бюджетно-податкової катастрофи минулого року, коли в останню ніч від вас вимагали голосувати мало не за чисті аркуші.
А навіть якщо ви дозволите таке знущання над парламентаризмом, цього не дозволить суспільство.

Отже:
1. Законопроект 3357 — у порядок денний та на перше читання негайно.
2. Бюджетні розрахунки, хай попередні і недосконалі, для вивчення народним депутатам — негайно.
3. Спільне засідання бюджетного і податкового комітетів Верховної Ради — чим скоріше, тим краще.
Економіка та соціальні настрої не в тому стані, щоб гратися з вогнем. Бюджет та податкові зміни “під ялинку” не пройдуть.

Share

Коментарі
  1. Даний законопроект мені подобається як бізнесмену, давно очікував на подібний закон, що дозволить лібералізувати та детінізувати бізнеспроцеси. Надіюся що, депутатам вистарчить наполегливості у його прийнятті в супереч недолугому законопроекту від кабміну який нагадує закони прийняті попередньою владою та нічого в позитивну сторону не змінить в економіці.

Висловіть свою думку

*

Google+