Заява Громадянської Платформи Нова Країна про створення фінансової поліції

Share

В процесі ухвалення Верховною Радою змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату була допущена неправильна нумерація пунктів, з тексту кодексу виключено розділ XVIII-2 ( «податкова міліція»). Ми закликаємо Парламент негайно почати розгляд і ухвалити закон про фінансову поліцію. Ми вважаємо, що не варто гаяти час на виправлення помилки, оскільки відсутність податкової міліції протягом кількох місяців суттєво не вплине на надходження податків.

Питання ліквідації податкової міліції піднімалося усіма урядами України, починаючи з 2004 року. За експертними розрахунками, користь від існування цього органу сумнівна. Повернені в бюджет гроші не покривають навіть витрати на утримання податкової міліції. Шкода ж, що наноситься економіці, очевидна. І внутрішні і зовнішні інвестиції неможливі, поки на підприємства можуть вриватися озброєні люди в масках. Інвестиції неможливі, поки існує так звана «силова корупція». За опитуваннями Світового банку в 2010 і 2013 роках, саме корупція і здирництво хабарів є основними перешкодами для ведення бізнесу в Україні.

Сьогодні зростання добробуту українців та економічне зростання України безпосередньо залежать від припинення силового втручання в діяльність підприємств, від створення нового сучасного контролюючого органу – фінансової поліції. Разом з податковою міліцією повинні бути ліквідовані економічні підрозділи в СБУ та МВС, які виконують функції контролю за суб’єктами бізнесу, не властиві для правоохоронних органів.

Нова фінансова поліція повинна стати єдиним органом, у якого є повноваження розслідувати економічні злочини. Це повинен бути немілітаризований аналітичний орган, з конкурсним відбором персоналу і обмеженням прийому «старих кадрів». Законопроект про таку фінансову поліцію вже готовий. Ми звертаємося до Кабінету Міністрів та Верховної Ради прискорити його доопрацювання і розгляд.

Закон про фінансову поліцію вже обговорюється в суспільстві, в бізнес-асоціаціях, в пресі і за круглими столами, та має позитивні відгуки як вітчизняних, так і закордонних експертів. Ми готові і надалі виступати платформою для таких обговорень. Закликаємо Парламент і Уряд взяти активнішу участь в обговоренні та ухваленні необхідного для країни закону і створенні сприятливого бізнес-клімату в Україні.

Громадянська Платформа Нова Країна.

Фінансова поліція

Share

Висловіть свою думку

Google+