Громадські експерти запропонували 11 шляхів для захисту інтересів України

Share

Тема безпеки окремої людини, країни та світу в цілому є надзвичайно актуальною. Експерти з різних галузей – від військових до філософів зібрались на конференції «Україна в системі світової безпеки», об’єднані спільною метою – визначити шляхи побудови системи національної безпеки, яка в недалекому майбутньому стане елементом глобальної системи захисту від загроз, що постають перед усім людством.

Конференція «Україна в системі світової безпеки» – це четвертий захід з циклу стратегічних обговорень «Україна майбутнього», ініціатором яких виступила Комісія Верховної Ради з питань майбутнього. Метою проведення конференцій є ініціювання діалогу між владою, вченими, експертами та громадянським суспільством в питаннях формування стратегії розвитку України-2020.

Попередні конференції були присвячені визначенню цінностей, притаманних українському суспільству, шляхам економічного розвитку країни та підвищенню рівня людського капіталу. Четверта конференція була присвячена національній системі оборони України, що буде побудована як елемент глобальної системи безпеки.

Як захистити громадян, не обмежуючи їх свободу? Якою має бути наша геополітична стратегія? Як реформувати українську армію? Та чому Революція Гідності ще триває? На ці та інші питання шукали відповіді експерти, розуміючи, що планувати майбутнє без стратегії захисту від зовнішньої агресії, економічної руїни та інших загроз, які постають перед Україною, неможливо.

На початку конференції заступник Секретаря РНБО Олександр Литвиненко закликав учасників «не фантазувати, а бачити те, що є». «Ми всі вступили в зону турбулентності, – зазначив він, – чим вона закінчиться поки складно сказати. Але майбутнє – це не є щось відірване від сьогодення. Планувати майбутнє – це обов’язок, а не привілей».

Оцінюючи геополітичні стратегії різних країн світу, директор Центру політичного аналізу «Стратагема» Юрій Романенко виділив три країни, на союз з якими сьогодні може розраховувати Україна для захисту від Російської агресії: «Перший – глобальний – Сполучені Штати Америки, і два регіональних – Польща, як альтернатива ЄС, та Турція».

“Від економічної успішності та свободи всіх суб’єктів господарювання залежить вирішення найгостріших проблем і можливість переорієнтації України зі східної на західну систему цінностей” – саме економічна незалежність є головним аспектом безпеки України, на думку виконавчого директора ГО “Національний інститут протидії корупції” Святослава Дубіни.

Найбільш обговорюваними питаннями конференції стала реформа системи національної безпеки в цілому та української армії зокрема. Головний редактор сайту ЦЕНЗОР.НЕТ Юрій Бутусов наголосив на проблемі «кадрів і сенсів», голова Комісії Верховної Ради з питань майбутнього Олексій Скрипник підкреслив недоліки військової освіти та армійського керівництва, а голова ГО “Київський легіон” Святослав Стеценко запропонував перебудову системи оборони країни, основою якою стануть вільні громадяни.

Тим не менш, до цього моменту так і не відбулася довгоочікувана реформа збройних сил з причини, яку іронічно сформулював експерт Майдану закордонних справ Олексій Куроп’яткін: “У нас не корупція, а рентна система грабунку країни державним апаратом”.

Не менш важливими були питання глобальної безпеки та ролі України в цій системі. З точки зору співзасновника Громадянської Платформи Нова Країна Андрія Заблоцького: “Роль України в системі світової безпеки – сформувати та запропонувати нові тренди вирішення конфліктів”.

На думку координатора експертної групи “Національна безпека” Громадянської Платформи Нова Країна Дмитра Золотухіна головна проблема, яку необхідно вирішувати вже сьогодні – як відчувати себе в безпеці, не обмежуючи власну свободу, бо жодна кількість ресурсів не гарантує 100% безпеки.

Обговорення показало, що в нас є експерти, які мають стратегічне мислення, патріотичні спеціалісти, готові перебудовувати систему національної безпеки. Однак щоб Україні зайняти гідне місце в світі і створити ефективну систему безпеки майбутнього, потрібно завершити революцію, що відкриє нові шляхи до розбудови нової країни.

Відеозвіт з конференції «Україна в системі світової безпеки»

Організатори конференцій циклу «Україна майбутнього»:
Комісія Верховної Ради України з питань майбутнього
Громадянська Платформа Нова Країна
Ініціатива «21 листопада»
Фонд Освітні Ініціативи

За підтримки:
Європейський Фонд за Демократію
Фонд Громадянське суспільство: діалог заради прогресу

Довідка:

Громадянська Платформа Нова Країна – волонтерське громадське об’єднання, що займається розробкою стратегії і моніторингом впровадження реформ, а також виконує роль консолідатора суспільства задля здійснення модернізації України та забезпечення високого рівня життя її громадян.

До участі в проектах Громадянської Платформи Нова Країна залучено близько чотирьох тисяч активістів з усіх регіонів України.

Novakraina.org

конференція, Україна в системі світової безпеки, Україна МайбутньогоВалерій Пекар, конференція, Україна в системі світової безпеки, Україна МайбутньогоКонференція "Україна в системі світової безпеки", 9 грудняконференція, Україна в системі світової безпеки, Україна МайбутньогоКонференція "Україна в системі світової безпеки", 9 грудня

Share

Висловіть свою думку

*

Google+